• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie urządzenie do biznesu? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
224 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Witam Wszystkich!!!

Dzisiaj znowu mam pytanie pewnie trochę śmieszne jak na takie forum, ale jednak ostatnimi czasy coraz trudniej podjąć mi decyzję w tej kwestii. ;P

Szukam sprzętu/urządzenia do biznesu w naszej kochanej branży informatycznej. Osobiście pracuję już przez ostatni rok tylko na systemach Windows, wcześniej maiłem kilka dłuższych i krótszych przygód z różnymi dystrybucjami Linuksa. Nie chodzi mi o maszynę wydajną jak jakiś najogromniejszy kombajn, lecz o coś takie co ulepszy mi pracę przy tworzeniu stron internetowych (kodowanie, grafika, seo... ) oraz pozwoli na wygodną wymianę myśli z innymi ludźmi np. w jakiejś kawiarni czy czymś takim.. (chodzi mi o komfort)

Jeszcze do niedawana zastanawiałem się nad Macbookiem, ale po ostatniej premierze strasznie mi odechciało się tych urządzeń. Chociaż system nadal ten sam to jednak już urządzenie mnie by nie zadowoliło. Bo jednak za taką cenę to 4 porty typu c to dla mnie za mało jak dla człowieka który cały czas obraca się wokół różnego typu kart pamięci, dysków czy urządzeń multimedialnych...

Zastanawiam się teraz nad produktami Microsoftu, kosztują... ale jednak są bardziej mi przyjazne w pracy jeżeli chodzi o złącza. Najnowszy system bardzo przypadł mi również do gustu.

Ale zauważyłem że kilka fajnych technologi developerskich Googla jest opisanych jedynie na systemie Mac OS X, poczynając od samych przygotowań środowiska do pracy. Oczywiście jak na razie te technologie to taka dla mnie ciekawostka, ale jednak jeżeli jest o wiele więcej takich przypadków to myślę że może mi podpowiecie czy jeszcze warto pracować na Macbookach.

Byłbym wdzięczny komuś kto mógłby mi jakoś lepiej przedstawić różnicę pomiędzy tymi dwoma systemami jak i urządzeniami w takiej branży.

Obecnie mój obecny laptop wystarcza do pracy, ale jak to mówią człowiek musi się rozwijać, a przynajmniej nie może zatrzymywać. I tak samo Ja zamierzam używać z czasem bardziej ciekawszych rozwiązań oraz technologii. Lecz nie mam jeszcze takiej wiedzy na której platformie rozwój będzie łatwiejszy. Oraz przy okazji prowadzenie rozmów z klientami będzie wygodniejsze i bardziej profesjonalne.

Dlatego pytam się ludzi z większym doświadczeniem niż moim, abym przynajmniej wiedział na czym stoję. Albo jaki na prawdę jest przede mną wybór.... ;P
Możliwe odpowiedzi:
Mas Os X (2 głosów, 25%)
Windows (6 głosów, 75%)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
A jaki masz budżet? Skoro zastanawiałeś się nad MacBookiem to pewnie dosyć duży. A skoro nad MacBookiem się zastanawiałeś ale chcesz coś innego ale z windowsem to polecam Dell XPS 13 lub XPS 15, cena około 6k ( na allegro nawet za 5k dorwiesz xps 13), sam kupiłem xps 13 ze względu na małe gabaryty ale xps 15 też jest mniejszy niż większość 15 calowych laptopów.
komentarz 28 listopada 2016 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Dzięki Kolego!

Myślę że taki sprzęt jaki polecasz spokojnie wystarczy do moich celów. Tym bardziej ta rozdzielczość ekranu bardzo mnie kusi. Na pewno wezmę Twoją propozycję i przemyślę wraz z innym, które mnie nachodzą ;)
komentarz 28 listopada 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Ten Dell wygląda świetnie, ale jak jest z jakością obudowy?
komentarz 29 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Budowa bardzo solidna a i czas na baterii jest dobry, przy normalnym użytkowaniu (internet, programowanie, filmy itd) 8h spokojnie wystarczy, jakby włączyć oszczedzanie baterii to dłużej by starczyło.

Jedyny problem to to że często zdarzające się jakieś usterki w nowych modelach xps 13(albo ja miałem takiego pecha, ale w internecie było pare takich przypadków), ja jak kupiłem to miałem zepsutą matrycę i hałasujący wiatraczek, ale dell nadrabia to super wsparciem technicznym, w dwa dni robocze po zgłoszeniu usterki przyjachał gościu od della i wymienił co trzeba na miejscu (u mnie w domu) i wszystko śmiga.

Jak coś mam tego 9350 z i7-6560u bo ten z 2016 z i7-7500u był od 7000zł a to już troche za dużo jak na mnie.

Jeśli zalezy ci na graniu to wez xps 15 bo on ma karte graficzną dedykowaną, ale też krótszy czas na baterii.
+1 głos
odpowiedź 28 listopada 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Jakiś carbonowy Thinkpad albo Dell Precision - przynajmniej nie będzie problemów z przegrzewaniem
–1 głos
odpowiedź 28 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zawsze możesz kupić tani Mac Mini, taka kostka i podpiąć pod monitor, najtańsze nowe z i5 kosztują bodajże już 1999zł.
komentarz 28 listopada 2016 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Wybacz mi,

ale nie chodzi mi o sprzęt stacjonarny, lecz o taki z którym będę mógł się wybrać wszędzie i zrobić w sumie niemal wszystko co miałbym zrobić w biurze czy w domu.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Nasze projekty przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 879 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2021 w Inne języki przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 1 września 2020 w HTML i CSS przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...