• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zakładanie strony WWW - Dla zielonych. Minimalizacja kosztów. Kurs Kuvi

Object Storage Arubacloud
–5 głosów
626 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w Nasze poradniki przez niezalogowany
zamknięte 27 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk

Witam wszystkich forumowiczów,

mam imię Kuba. Swoją przygodę z tworzeniem stron zacząłem już dobre kilka lat temu. Jednak po początkowej fascynacji miałem dłuższą przerwę od tego. Było to spowodowane faktem że nie mogłem znaleźć żadnego dobrego poradnika który nauczył by mnie pisania dobrych stron. Jednak mimo tego chciałem opublikować swoje osiągnięcia. Jestem człowiek który zanim podejmie jakąkolwiek decyzje musi ją przemyśleć i przeanalizować wszelkie jej warianty. Gdy przyszło co do czego, stwierdziłem że opublikowanie strony wiążę się z niebotycznymi kosztami, i dla mnie jako nastolatka są to wydatki które mocno przekraczałyby mój budżet który mógłbym przeznaczyć na to. Dorastałem z tym faktem aż do momentu gdy trafiłem na pierwszy odcinek HTML autorstwa Pana Mirosława. Gdzie po jego przerobieniu bardzo mocno zainteresowałem się kodowaniem a później programowaniem. Od zawsze fascynował mnie fakt, dostępu do informacji z każdego miejsca na świecie, więc postawiłem za wszelką cenę opublikować swoje prace. Nad samym kupnem domeny zastanawiałem się tydzień czasu, w końcu wybrałem najlepszą ofertę. Za hosting na początku nie płaciłem ani gorsza, ponieważ dogadałem się z właścicielem. 
Minął jakiś czas... Zauważyłem że ludzie bardzo mocno przepłacają za domenę i wybierają najtańsze hostingi które tragiczne. Nie mogłem pogodzić się z faktem takiego marnotrawienia pieniędzy oraz zdrowia, bo jeśli coś nie działa tak jakbyśmy chcieli, to wprawia nas to w stan podwyższonego ciśnienia a jak wiadomo wpływa to na nasze zdrowie. W internecie w tamtym czasie nie brakowało już wszelkiego typu kursów czy poradników na ten temat. Jednak żeby dostać się do wszystkich niezbędnych informacji, które umożliwiłyby faktyczne zaoszczędzenie zarówno pieniędzy, zdrowia jak i czasu, trzeba było zagłębiać się w ten temat. A problem ten nie dotyczył programistów czy koderów tylko ludzi którzy chcieli coś udostępnić np. swoje autorskie blogi czy strony firmowe i nie mieli pieniędzy żeby komukolwiek to zlecić. Postanowiłem więc coś takiego zrobić. Na sierpniu bieżącego roku spotkałem się z Jackiem Wiśniewskim który prowadzi kanał na YT, sukces.pl . Powiedział mi on, że jeśli sobie coś postanowiłem to powinienem to zrobić. Posłuchałem Pana Jacka i wydałem swój kurs na ten temat. 
Kurs zawiera takie tematy jak:
- wybór domeny
- wybór hostingu
- konfiguracja domeny i hostingu 
- instalacja Wordpressa
- konfiguracja Wordpressa 
- instalacja i omówienie wtyczek 
- konfigurowanie narzędzi analistycznych 
- oraz założenie fanpage i konfiguracje znaczników Open Graph

W kurs włożyłem dużo pracy i czasu. Udostępniłem go na platformie kuvi.pl pod tym adresem . Kurs jest płatny, ale tylko dla was mam zniżkę 40% dostępną pod kodem PASJA-INFORMATYKI . Kilka odcinków kursu jest dostępne bezpłatnie. Moja prośba do was, abyście mogli ocenić po tym darmowych odcinkach jak je oceniacie. A jeśli znacie osobę której ten kurs mógłby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny jakbyście o nim jej powiedzieli.

Pozdrawiam Kuba

komentarz zamknięcia: Użytkownik poprosił o usunięcie konta
komentarz 27 listopada 2016 przez niezalogowany

Ciekawe podejście, w treści podajesz link do witryny ale klikalny jest ten z reklamą...

Btw: kuvi.pl lub bezpośredni link: http://kuvi.pl/kurs/163/minimalizacja-kosztow-przy-zakladaniu-strony-www (btw @kubands twój link nie działał)

komentarz 27 listopada 2016 przez niezalogowany
Już zmieniłem. Podałem skrócony link z bit.ly z tego powodu że widzę wtedy ile osób klika w link.
1
komentarz 27 listopada 2016 przez niezalogowany

I ciekawostka dla chętnych, promocje się nakładają (z promocji "tylko dzisiaj" można zejść do 35.4zł). Czy warto? Nie mi to oceniać, inicjatywa fajna ale moim zdaniem wiele tutów można znaleźć za darmo w sieci.

1 odpowiedź

–4 głosów
odpowiedź 27 listopada 2016 przez janosss Nowicjusz (140 p.)

Wygląda ciekawie smiley

komentarz 24 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Zgadzam się, dlatego też przecież mamy dział "Ogłoszenia, zlecenia" gdzie każdy może napisać jakieś ogłoszenie - czy to że coś wykona, czy że poszukuje wykonawcy. Działu "Nasze projekty" nie mam zamiaru likwidować, ponieważ widać w nim wiele tematów. Dużo osób chętnie pokazuje swoją twórczość i prosi o ocenę, nie widzę więc powodu, aby go usuwać.
komentarz 24 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Działy które mogłyby się tutaj znajdować

Początkujący,HTML,CSS,JS,PHP,DB,Grafika,SEO,Komponenty,WWW,Serwery,Porady,

Oceny,Giełda,Komputery,Ogólne ,Forumweb,Komentarze KursHTML

Po przecinku to jeden oddzielny dział.

forum pasja-informatyki sądzę została zbudowana na bazie http://www.question2answer.org/
komentarz 24 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Przecież zamiana czy dodanie działu to leży w rękach Admina tej strony przecież obiektywizm polega na tym aby czasami pomysły innych można wdrożyć i spojrzeć z perspektywy szerszej a nie wąskiej - Tak zrobił Zuckeberg wykorzystał czyjś projekt do swoich celów gdzie teraz zbiera owoce.
komentarz 24 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Nie rozumiem...

Napisałeś, że przydałby się dział na zlecenia, poinformowałem więc, że taki dział już jest, a ty zarzucasz mi brak obiektywizmu?

Dział na nasze projekty zostaje, ponieważ pojawiają się w nim regularnie tematy, co oznacza, że jest potrzebny - z jakiej racji miałbym go usuwać?

Większość z opisanych działów mamy lub, zawiera się w innych. Dział "Początkujący" nie jest wg mnie potrzebny, każdy język ma swój dział i nie widzę potrzeby, aby nagle wszystko mieszać. Pozostałe kategorie oprócz SEO mamy. Idąc dalej dział "Oceny" to własnie "Nasze projekty", "Giełda" to chyba właśnie "Ogłoszenia, zlecenia", Komputery to "Sprzęt komputerowy". "Forumweb,Komentarze KursHTML" - tego nie rozumiem, jakie Forumweb? Istnieje forum o takiej nazwie, mamy ich kopiować czy co przez to rozumiesz?

Poza tym, gdzie są pozostałe języki programowania? C++, Java, Python i inne, które obecnie mamy? Miałbym usunąć te kategorie? To nie jest forum tylko o tworzeniu stron, jest to forum ogólne o informatyce.

Tak, forum działa na silniku Q2A, informacja jest w stopce.

Proszę, zanim napiszesz kolejny komentarz przeczytaj uważnie to co ja napisałem i zobacz jakie mamy już kategorie, dopiero później zasugeruj mi zmiany. Oczywiście sugestie użytkowników są ciągle zbierane i brane pod uwagę, czego dowodem jest otwartość kodu źródłowego forum, tablica z proponowanymi zmianami na Trello, czy wiele tematów, które tworzą użytkownicy w dziale "Sprawy forum".

komentarz 24 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Więc możemy zamknąć już ten temat.:)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 412 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Mi3cr4aft Nowicjusz (120 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 811 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 804 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2015 w Inne języki przez Rezen Nowicjusz (190 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...