• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką metodę stosować do nadrobienia zaległości w nauce ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
577 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w Offtop przez Undevgx Nowicjusz (120 p.)
Witam, moim problem są zaległości w nauce z Matematyki :/
Pokochałem ten przedmiot dopiero w 3 klasie gimnazjum, niestety było już trochę za późno, wiele nadrobiłem i ostatecznie napisałem egzamin z Matematyki na 95% (jeżeli to cokolwiek znaczy) i zdecydowałem się na pójście do klasy o profilu matematyczno-fizycznym.
Podczas nowych tematów wychodzi mi brak trochę bardziej elementarnej wiedzy która niestety jest ciężka do nadrobienia ze względu na ogrom nowego materiału z którym również nie mogę być do tyłu.

Czy są jakieś metody na "ułatwienia sobie" pracy nad brakami ? Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Poświęć po prostu codziennie trochę czasu na naukę, jak codziennie pouczyć się 30 minut to wychodzi Ci w miesiącu 15 godzin dodatkowej nauki. Ogólnie nie ma żadnych magicznych metod, tak naprawdę jest tylko Twoja samodyscyplina i zaangażowanie ;)
komentarz 27 listopada 2016 przez Undevgx Nowicjusz (120 p.)
Problemem jest też to że szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć nadrabianie zaległości oraz boje się tego że pogubię albo zaniedbam to co przerabiam obecnie na lekcjach matematyki
komentarz 27 listopada 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Musiałbyś się dowiedzieć jaki dokładnie materiał będzie przerabiany, co będzie Ci potrzebne wiedzieć, przewertuj książkę, popytaj nauczyciela i zrób sobie plan nauki tego wszystkiego. Ja przynajmniej tak bym zrobił :)
komentarz 27 listopada 2016 przez Undevgx Nowicjusz (120 p.)
Chyba ma Pan racje, poczekam jeszcze na odpowiedzi innych ale i tak dziękuje serdecznie! Musze wyznaczyć sobie trochę więcej czasu niż tylko 30 minut ;) Pewnie skorzystam z 2 sesji techniki pomodoro do zaległości i 2-3 do "aktualności" Pozdrawiam
komentarz 15 marca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
W Internecie na publicznych forach zwykle użytkownicy zwracają się na "Ty". Wiadomość na forum, to nie mail do profesora, by stosować formę "Pan" :)

P.S. Nie zauważyłem i odgrzałem starego kotleta.
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2017 przez Sebastiano Nowicjusz (220 p.)
Warto analizować rozwiązania konkretnych przykładów, a potem samodzielnie rozwiązywać zadania, to naprawdę skuteczna metoda nauki.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 569 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 396 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w Offtop przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 2,654 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...