• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początki Programowania - twoja motywacja

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,884 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
edycja 13 maja 2015
Napisz jaki były Twoje początki z programowaniem. Ja od dziecka interesowałem się komputerami. Potem pogrzebałem w terminalu. I wtedy odkryłem Java. Zacząłem się jej uczyć . Wystartowałem w wielu konkursach. Moja motywacja jest : moi przyjaciele , za każdm razem gdy mi coś nie wychodzi spotykamy się. I właśnie wtedy znajduje rozwiązanie. Czołem

11 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
wybrane 15 maja 2015

Najlepsza
prawdą jest to, że sami dla siebie powinniśmy być motywacją.

Jak będziemy sobie mówić, że jesteśmy beznadziejni i nam się nie uda to się nie uda

trzeba się ruszyć i działać - i to jest jedyną najlepszą motywacją.

Każdy inaczej to widzi bo każdy ma inne podejście

Skoro się człowiek czymś interesuję no to nie ma czegoś takiego jak nie mam motywacji. Raczej widzę to tak, że ktoś jest leniem i zasłania się jakimiś głupotami ;p
+8 głosów
odpowiedź 13 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Motywacją jest wizja jak podjeżdżam białym Mercedesem C250 pod firmę z plakietką na piersi SENIOR PHP DEVELOPER :P
komentarz 13 maja 2015 przez MaGie Użytkownik (800 p.)
Dobre! Pozdro!
+1 głos
odpowiedź 13 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Większość początkujących powie ci, że to jest to co od zawsze chcieli robić i komputery to ich pasja. U mnie wcale tak nie było. Nie czerpię przyjemności z bezdusznego klepania kodu. Motywacji jednak nigdy mi nie brakuje, a daje mi ją wizja ukończonego projektu, widzę kolejną stertę doświadczenia jakie zyskałem, czuję jak bardzo do przodu mnie to popchnęło i cieszę się satysfakcją jeszcze na długo przed ukończeniem.

Ps. Litości, przeczytaj dwa razy co napisałeś. Popraw błędy. Zachowuj w zdaniach sens logiczny. Czołem.
komentarz 13 maja 2015 przez niezalogowany
Sorry za ortografie. Pisałem z telefonu
0 głosów
odpowiedź 13 maja 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
U mnie się zaczęło w wieku około 12stu lat. Przepisywałem kod i cieszyłem się że coś wyszło. Co rok wracałem do programowania, raz w Javie, raz w C#, aż około rok temu zainteresowałem sie C++ na tyle dobrze, że w 100% potrafiłem zrozumieć kod, który piszę. To trwa do dziś, jednak teraz wziąłem się za JS i Phasera, robie to głównie z nudów. Jednak czy to nie jest fajne uczucie jak linijki kodu zaczynają żyć? Trzeba też myśleć przyszłościowo, tzn. uczyć się tego co nam się przyda za 10 czy 15 lat I być w tym najlepszy.
komentarz 13 maja 2015 przez niezalogowany
Ja teraz mam 12 lat i szukam tej motywacji i szukam .
komentarz 5 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Ostatnio jak coś zaprogramuję to zaczynam myśleć: "TO ŻYJE!" :D
0 głosów
odpowiedź 13 maja 2015 przez MaGie Użytkownik (800 p.)
Ja mam bardzo konkretną motywację - chcę dostać się na staż front-endowy w przyszłym roku. Nie ma innej opcji. Muszę. Się. Na. Niego. Dostać.

:D
0 głosów
odpowiedź 13 maja 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Zawsze z dala od programowania do czasu, gdy zrozumiałem jaki ja byłem głupi : ) thx M.Z.
0 głosów
odpowiedź 13 maja 2015 przez johny0798 Nowicjusz (200 p.)
W moim przypadku było trochę inaczej, zawsze się interesowałem informatyką ale nie na tyle, aby "bawić się" w programowanie do czasu, kiedy moja nauczycielka od informatyki z podstawówki wstawiła mi złą ocenę dla tego, że zapomniałem o wpisaniu jednego zdania do worda, po prostu przegapiłem. Wtedy też zacząłem szukać jakiegoś sposobu żeby się odgryźć aż natrafiłem na skrypt w cmd ukrywający katalog na dysku. Wtedy też zauważyłem że programowanie jest całkiem ciekawe.

W tej chwili moją motywacją jest chęć zrobienia porządnego, działającego projektu i radość, gdy znajomi otwierają szeroko oczy i pytają: "jak ty to zrobiłeś?" czy "ile miesięcy nad tym siedziałeś".
0 głosów
odpowiedź 13 maja 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
hoho, taki temat był już drążony wiele razy, hmmm motywacja. Ja aktualnie chodzę do 3 gimnazjum, ostatnio (wczoraj) odkryłem świetny sposób motywowania poprzez wcięcie do ludzkiej psychiki prawdy (według mnie), otóż wczoraj oczywiście dostaliśmy kartkówencję z niemieckieko, nic nie potrafiłem. Zaczełem sobie mówić ,,Jesteś najlepszy w tym co robisz bo robisz to z sercem, Człowiek się nauczy gdy człowiek się chce nauczyć, Uczę się tylko tego czego chce i potrzebuje nie tego co mi nakazują" w ten sposób w jakiś dziwny sposób wróciłem do domu pierwsze co zrobiłem to zaczełem programować, dziwne ale działa do teraz. Motywuje mocno nie wiem jak ale bardzo się chce bawić, pomysły same do głowy wpadają po drodzę wszystko, i  trzeba to spełnić !!!
0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
To troche tak jak z motywacją do treningu. Regularny trening przynosi skutki. Jesli nie ćwiczysz nie zrobisz formy. Tak samo w programowaniu. Więc ruszam dupe i to robie!

Za wszelką cene staram się robić to jak najlepiej potrafię. Nie ma ograniczeń, to umysł nas ogranicza!
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez niezalogowany

Hm, no w sumie ja też od dziecka interesowałem się komputerami, oczywiście najpierw grałem w gry, a teraz je robię ;D No więc początek (skopiowane z mojego pytania https://forum.pasja-informatyki.pl/9506/jaki-byl-twoj-pierwszy-jezyk-programowania ):

W moim przypadku to był tak: oglądałem sobie filmik, w którym na końcu był znaczek Unity. Gdzieś go widziałem, a że jedyne co umiałem "zaawansowanego" na komputerze to modelowanie w Blenderze, to myślałem, że to kolejny program do grafiki 3D. Okazało się, że to był silnik do gier. Myślę: ,,Biorę". I zacząłem pisać skrypty w C# z pomocą oficjalnych tutoriali. Następnie wymyśliłem postanowienie noworoczne, żeby się nauczyć C++, no i znalazłem Pana Zet ;) Następnie się u niego nauczyłem HTML, CSS, JS, a zamierzam jeszcze później PHP i MySQL.

No więc tak to było :3 A motywacja? Motywacją jest to, że chcę umieć programować, robić coś, czego inni ludzie nawet nie przeczytają (już to gdzieś napisałem ;)) i jest to dla mnie poprostu zabawą, rozrywką. A myślicie że po co jest życie? Żeby się wyszaleć, zrobić to co można. Według mnie nauka programowania (C++ dokładniej, ale czemu nie Java ;)) to jest jedna z tych rzeczy, które można zrobić ;)

PS: uwielbiam ten film, pooglądaj go sobie ze dwa, trzy razy https://www.youtube.com/watch?v=FZk40J_drws Natrafiłem na niego dzięki filmowi Mr. Zet'a https://www.youtube.com/watch?v=OAywuL0tSLA (włącz w 1:13, u Zelenta jest poprostu z tłumaczeniem, bo film jest po angielsku, więc włącz sobie jaki chcesz ;)). A tutaj muzyka z tła filmiku, bardzo mi się podoba ;) https://www.youtube.com/watch?v=b-QrYq78sVU

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Ja chciałem robić gry. W 6 klasie podstawówki dowiedziałem się, że większość powstaje w C++, więc zacząłem się go uczyć. Taki był mój "Hello World".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 577 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w Offtop przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 953 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuber023 Użytkownik (650 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2019 w Offtop przez marcin99b Szeryf (82,300 p.)

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...