• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino - bezprzewodowe połączenie z pc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
549 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Adam Olesiak Gaduła (3,290 p.)
Cześć,

Chciałbym połączyć arduino z komputerem bezprzewodowo. Komunikacja powinna odbywać się w dwie strony.

Nigdy wcześniej tego nie robiłem, także jeśli jest ktoś, kto się na tym zna, to proszę o pomoc(tym bardziej łopatologicznie, tym lepiej)

Mam dwie płytki arduino, mogę kupić jakiś dodatkowy sprzęt jeśli trzeba.

Tym prostsze do implementacji rozwiązanie, tym lepiej.

Z góry dzięki!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez niezalogowany
Wygodny był by bluetooth pojawia ci się port szeregowy w systemie po sparowaniu i masz gotową komunikację

 

Względnie nrf24l01 ale do tego potrzeba by było 2 arduino podłączone do komputera ale za to masz o wiele większy zasięg niż z bluetooth
komentarz 26 listopada 2016 przez Adam Olesiak Gaduła (3,290 p.)
Czy mógłbyś wytłumaczyć to odrobinę prościej? Najlepiej krok po kroku.

Jestem naprawdę cienki jeśli chodzi o komunikacje :(
komentarz 26 listopada 2016 przez niezalogowany
Schemat wygląda tak

Arduino ====> bluetooth

 

bluetooth ====> odbiornik w kompie ====> COM1
komentarz 26 listopada 2016 przez Adam Olesiak Gaduła (3,290 p.)
Okej zrobię co w mojej mocy.

Dziękuję za pomoc!
1
komentarz 26 listopada 2016 przez niezalogowany
Nie co w twojej mocy tylko śmiało pisz na PW

 

Chętnie pomogę z każdą pierdołą :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 506 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,543 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...