• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liceum i studia

Object Storage Arubacloud
+1 głos
551 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bastih48 Początkujący (320 p.)
Witam, jestem w 2 klasie liceum na profilu mat-fiz-ang i moim celem jest dostanie się na politechnikę warszawską na informatyka programistę. Z programowaniem mam jak na razie mało wspólnego i mam tylko lekkie podstawy. Czy, żeby coś osiągnąć w tej branży wystarczy mi to, czego nauczą mnie na studiach, czy już teraz powinienem zacząć uczyć się sam?
komentarz 26 listopada 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
A z programowaniem to masz styczność tylko na zajęciach czy też samemu w domu klepiesz kody?
komentarz 26 listopada 2016 przez bastih48 Początkujący (320 p.)
Jedynie to w domu sam coś próbuję.
komentarz 26 listopada 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Zależy co to jest to "coś". Dobrze by było abyś poznał programowanie na tyle aby określić czy lubisz i czujesz to czy też tylko kasa ci się marzy. Żeby czasem nie okazało się że po paru latach studiów uznasz że programowanie nie jest dla ciebie. Poza tym, studia wymagać będą od ciebie opanowania podstaw programu z danego kierunku. A to czy osiągniesz poważny poziom będzie zależne od twojej determinacji i chęci rozwoju.

7 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez morlok8 Użytkownik (790 p.)
wybrane 26 listopada 2016 przez bastih48
 
Najlepsza
Studiuje na Polsko-Japońskiej i jeżeli chcesz poznać podstawy programowania i wytwarzania oprogramowania to bardzo polecam tą szkołę. Jeśli jednak chcesz zostać programistą musisz, najlepiej już dziś, zacząć robić własne projekty żeby jak najwięcej wiedzy i umiejętności przyswoić. Nie dawno dostałem prace jako Junior Backend Developer, a wszytko czego się nauczyłem to filmy Mirosława Zelenta (obecnie pasja informatyki),jedna strona dla firmy turystyczno-eventowej i jedna współpraca przy projekcie platformy e-sportowej. Osobiście też polecam kursy ALX.pl, paru znajomych po tych kursach chwali zarówno posiadanie pracy jak i zarobki,
+3 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Musisz się uczyć sam. Na studiach nic Cię nie nauczą poza podstawami.
+2 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Nie wystarczy, jak chcesz stać się ekspertem w jakiejś dziedzinie to trzeba popracować dużo na własną rękę
+2 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)

politechnikę warszawską na informatyka programistę

Nie ma czegoś takiego. Jak myślisz, że pójdziesz na studia i będziesz od rana do wieczora uczył się programować to mam złe wieści. Mnóstwo matematyki, elektroniki i innych takich przedmiotów, a z programowania to raczej podstawy.

2
komentarz 29 listopada 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
To jest masakra, ileż ja niepotrzebnych przedmiotów przemieliłem przez cały mój czas edukacji :(
+1 głos
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez jasieka Nowicjusz (160 p.)
Edukacja formalna pozwoli Ci zarobić na życie. Edukacja na własną rękę pozwoli zarobić fortunę.
+1 głos
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez K0XM4N Gaduła (3,640 p.)
Ja teraz jestem na 3 roku studiów informatyki przemysłowej. Jeśli chodzi o programowanie to kompletnie niczego się nie nauczyłem na uczelni. Dostaniesz tylko krople wody w oceanie tego co potrzebujesz się nauczyć. To jest ciężki wybór i gdybym mógł podjąć decyzję jeszcze raz na studia bym nie poszedł tylko szukał jakiejkolwiek luźnej pracy( może 1/2 etatu) i uczył się programowania w domu :). Generalnie nawet jeśli pójdziesz na studia, to i tak będziesz się uczyć programowania w domu( nie na uczelni ) pisząc swoje projekty. Tylko, że połowę czasu zajmie Ci uczelnia, pisanie bezużytecznych sprawozdań, nauka na egzaminy z filozofii (:D) i inne pierdoły.
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez fikumiku Początkujący (360 p.)
Jeśli zaczniesz uczyć się sam to będzie ci dużo łatwiej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 446 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
+3 głosów
6 odpowiedzi 908 wizyt

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,518 komentarzy

61,933 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...