• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Desktop pod Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez PitBull Nowicjusz (200 p.)
Po dość długich zmaganiach w wyborze odpowiedniego sprzętu do programowania (system Windows) postanowiłem kupić prosty zestaw (desktop ~1500 pln, monitor dell ~ 1100/1300max) pod Linux (nie miałem styczności z tym systemem).

 

Stawiam ogólnie na Dell'a i znalazłem coś takiego http://www.x-kom.pl/p/327976-desktop-dell-vostro-3250-g4400-8gb-240.html

Intel Pentium G4400 (2 rdzenie, 3.30 GHz, 3 MB cache)

Grafika: Intel HD Graphics 510

Pamięć: 8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)

Dysk: 240 GB SSD SATA III

 

Nie jest to super maszyna, nie zamierzam robić na tym cudów, a nabyć doświadczenia z Linux'em. W programowaniu też jestem początkujący.

 

Prośba do fachowców: będzie ok?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
edycja 26 listopada 2016 przez hoktaur

Jeżeli tylko do zabawy z Linuxem to wystarczy ci komputer na którym to odpisywałeś (chyba że to nie twój cheeky) pomoc znajdziesz w niejednym poradniku np. pierwszy lepszy na googlu:

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zainstalowac-linux-mint-ubuntu-obok-windowsa

albo jako wirtualka ja używam:

https://www.virtualbox.org/

i jest OK nawet serwer na tym chodzi.

 

Nie ma sensu w to pakować kasy. Ale jak się już bardzo upierasz to jakiś używany komp niewielkie pieniądze a podziała z bardzo dużym prawdopodobieństwem do końca 'swych dni' wink

0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Mint i Manjaro z Cinnamon spokojnie na tym pójdzie. Ubuntu 16.10 z Unity raczej też. Kiedyś najwyżej zmienisz na lepszy procesor i5 lub i7 i dodasz zewnętrzną kartę graficzną.
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Będzie ok, tyle że Linuxa to i na "ziemniaku" postawisz. Podstawy Linuxa to Bash i ogólna struktura systemu a cała reszta (GUI, okienka, grafika itp) to tylko opcjonalne aplikacje. Dla kogoś kto pracował z Windowsem jest to dziwne bo Win po prostu ma te standardowe aplikacje i wielu ludzi oczekuje tego w Linuxie. Jeśli chcesz poznać Linuxa to właśnie klepiąc komendy w Bashu, nie ucz się obsługi interfejsu graficznego bo tych jest wiele (Gnome, KDE, LXDE, DMW, i wiele wiele innych). A znając Basha masz 99% pewności że poradzisz sobie bez względu jaką dystrybucje ktoś ci podsunie.

Wracając do tematu, ten zaproponowany sprzęt jest lepszy od mojego obecnego komputera a na brak mocy ja nie narzekam.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 21 września 2022 w Systemy operacyjne, programy przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w Python przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...