• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Fontello, kurs HTML odc. 3

Object Storage Arubacloud
0 głosów
564 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w HTML i CSS przez Max Borek Nowicjusz (230 p.)
zmienione kategorie 25 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk

Dzień dobry,

Mam problem z wyświetleniem fontello na stronie, w zamian pojawia mi się pusty kwadracik. 
Obstawiam, że problem jest z nadaniem przeze mnie ścieżki, gdyż po usunięciu frazy "<link rel="stylesheet" href="css/fontello.css" type="text/css" />" a zostawieniu zdefiniowania ikony, kwadracik nadal zostaje. 

Mimo to nie wiem w takim razie co robie źle przy nadaniu tej ścieżki. Bardzo proszę o pomoc.

<!DOCTYPE HTML>

<html lang="pl">
	
<head> 
	<meta charset="utf-8" />
	<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1" />
	
	<title>Jan Kowalski - Portfolio</title>
	
	<meta name="description" content="Stworzonę dla Ciebie wyjątkową stronę www! Zatrudnij programistę webowego: PHP, JavaScript, HTML, CSS, MySQL, WordPress, Joomla, Drupal.: />
	<meta name="keywords" content="zamów,stronę,tworzenie,www,programista,portfolio,php,javascript,html,css,WordPress,Joomla,Drupal" />
	
	
	<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css" />
	<link rel="stylesheet" href="css/fontello.css" type="text/css" />
	<link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Josefin+Sans|Lato&amp;subset=latin-ext" rel="stylesheet" type="text/css">
	
</head>

<body>

	<div id="container"> 
	
	
		<div class="rectangle"> </div>
			<div id="logo">Jan Kowalski</div>
			<div id="zegar">12:00:00</div>
			<div style="clear:both;"></div>

		
		<div class="square">
			<div class="tile1">1</div>
			<div class="tile1">1</div>
			<div style="claer:both;"></div>
			
			<div class="tile2">2</div>
			<div class="tile3">3</div>
			<div style="claer:both;"></div>
			
			<div class="tile4">4</div>
			
		</div>
		
		
		<div class="square">
			<div class="tile5">5</div>
			<div class="yt">
				<i class="demo-icon icon-youtube-squared">&#xf166;</i>
			</div>
			<div class="fb">fb</div>
			<div class="gplus">gplus</div>
			<div class="tw">tw</div>
			
			<div style="clear:both;"></div>

		</div>
		<div style="clear:both;"></div>
		
		<div class="rectangle">2015 &copy;Jan Kowalski - Portfolio. Programista webowy zaprasza do współpracy! jan.kowalski@adres.com </div>
	</div>
</body>
</html>	

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2016 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
wybrane 26 listopada 2016 przez Max Borek
 
Najlepsza
Witam.  Kod jest ok. Usuń  demo-icon oraz  &#xf166; i sprawdź czy przekopiowałeś wszystkie pliki z paczki fontello do głównego katalogu strony.
komentarz 26 listopada 2016 przez Max Borek Nowicjusz (230 p.)
Dziekuje za szybką odpowiedz.

 

Gdy usuwam demo-icon oraz &#xf166; to pusty kwadracik całkowicie znika, dlatego postanowiłem że to już zostawie.

Możliwe, że mam problem z określeniem co jest głównym katalogiem mojej strony.

Pobrałem XAMMP, ale go wgl nie używam - całą stronę odpalam bezpośrednio z pliku html w google chrome. Mimo to wszystkie projekty robię w ścieżce C/XAMMP/htdocs/www.

Czy mogę używać takiej ścieżki do tworzenia moich projektów?

Jeśli chodzi o przekopiowanie plików to w folderze www wypakowałem całą paczkę fontello, co daje mi pewność, że wszystko jest na swoim miejscu.

 

Bardzo proszę o pomoc.
komentarz 26 listopada 2016 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
edycja 26 listopada 2016 przez pablop76
Jeżeli nie używasz xammpa to folder ze stroną umieść na pulpicie. Bo jeżeli masz go w xammpie to musi być uruchomiony.
komentarz 26 listopada 2016 przez Max Borek Nowicjusz (230 p.)
Przeniosłem folder WWW na pulpit w nim znajduje sie całe fontello jak i kod ze stroną i CSS - nadal nie działa (sa puste kwadraciki)

Sćieżka do fontello jaką dałem to <link rel="stylesheet" href="css/fontello.css" type="text/css" />

 

Czy powinienem to zmienic na C/desktop/www/css/fontello.css?

 

Bardzo proszę o pomoc :)
komentarz 26 listopada 2016 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
edycja 26 listopada 2016 przez pablop76

Ścieżka jest ok. Paczkę, którą pobrałeś z fontello rozpakuj na pulpit . I UWAGA pliki z tego folderu a nie ten folder mają być w głównym folderze , w którym znajduje sie index.html twojej strony.

komentarz 26 listopada 2016 przez Max Borek Nowicjusz (230 p.)
Teraz zadziałało. Niezmiernie dziękuję za pomoc i ciepliwość. :)
komentarz 26 listopada 2016 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Ok.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2019 w HTML i CSS przez Valmai Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 429 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w HTML i CSS przez sledzik Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...