• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Element strony na stałe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
123 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w HTML i CSS przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
edycja 25 listopada 2016 przez ShadoWs
Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć. Chodzi mi o to że chciałbym tutaj http://kornik.hekko24.pl/ zrobić tak że. To menu tam jest przymocowane na stałe i elementy nie zaczynają się od lewej krawędzi ekranu tylko od końca menu (prawej krawędzi menu) Z góry dziękuję za pomoc :)
1
komentarz 25 listopada 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

elementy nie lecą od lewej krawędzi ekranu tylko od końca menu (prawej krawędzi menu)

 Możesz wyjaśnić, co oznacza słowo "lecą" w tej sytuacji?

komentarz 25 listopada 2016 przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
Źle się wyraziłem zaczynają miało być :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Czyli chcesz żeby elementy na głównym divie nie pokazywały się pod menu tylko zaczynały się tuż obok.

No to tak jeżeli strona ma się przewijać a menu nie ruszać to musisz dodać do <nav> (którego tam nie ma - popraw to) dodać pozycję fixed. Ustawić height: 100%; left: 0; top: 0; bottom: 0;

W tym momencie menu będzie statycznie, tak jak masz na swojej strony, teraz przewijać się będzie tylko prawa strona(główny element strony).

Jeżeli chodzi o to żeby elementy nie pokazywały się pod menu tylko od prawej krawędzi menu to dla głównego diva (powinien być main) ustaw padding-left: 50px; (szerokość menu). i będzie ok. Pamiętaj tylko że nav nie może być w <main>. Poczytaj trochę o znacznikach HTML'a 5. Bo zauważyłem że ich nie używasz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 466 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w HTML i CSS przez Eimens Maniak (69,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w HTML i CSS przez Jack9999 Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 360 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2015 w HTML i CSS przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...