• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obiektowa java dla początkującego.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,812 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez elaniq Początkujący (360 p.)
Witam, uprzedzając uwagi chcę dodac, ze korzystalem juz z wyszukiwarki i nie znalazłem oczekiwanej odpowiedzi na swój problem.

Programuję(w c++) już od jakiegoś czasu i w szkole i w domu, sądze ze programowanie strukturalne mam opanowane bardzo dobrze i chciałbym zacząć programować obiektowo.

Przeczytałem "Symfonie c++", obejrzałem(i oglądam) serie programowania obiektowego w c++ Pana Zelenta, z tym że chcę zacząć kodować w javie,(czy to dobra decyzja?)

Znacie może jakieś godne polecenia książki, bądź kursy odnośnie obiektowej javy,c++? Co byście zrobili na moim miejscu?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2016 przez morlok8 Użytkownik (790 p.)
Osobiście polecam książkę JAVA rusz głową. Nie mówi o najnowszej wersji JAVY, ale jest na prawdę przyjemną i przystępną książką, w której z zaangażowaniem można realizować rozdział po rozdziale.
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2016 przez playerony Pasjonat (15,240 p.)
edycja 25 listopada 2016 przez playerony
Bądź też jeżeli język angielski nie stanowi jakieś przeszkody to polecam serię filmów: https://www.youtube.com/watch?v=0NPR8GFHNmE
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Tu masz taki mały zestaw do nowoczesnej Javy 8 i praktycznie każda z tych książek opisuje obiektową Jave, jedna mniej druga więcej.

Java w 21 dni. Wydanie VII - Rogers Cadenhead
Java. Podstawy wydanie X - Cay S. Horstmann
Java. Uniwersalne techniki programowania - Krzysztof Barteczko
Java 8. Przewodnik dolświadczonego programisty - Cay S. Horstmann
Java. Kompedium programisty. Wydanie IX - Herbert Schildt
Java. Przewodnik dla początkujących. Wydanie VI - Herbert Schildt
Java Programowanie praktyczne od podstaw - Krzysztof Barteczko
Java w pigułce. Wydanie VI - Benjamin J Evans, David Flanagan
Java. Receptury. Wydanie III - Ian F. Darwin
Java. Praktyczny kurs. Wydanie IV - Marcin Lis
Java. Projektowanie aplikacji WWW - Vishal Layka
Java 8. Leksykon kieszonkowy - Robert Liguori, Patricia Liguori
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez lovepain Nowicjusz (140 p.)
Moim zdaniem po ogarnięciu programowania strukturalnego można bez najmniejszych problemów przejść do nauki języka obiektowego javy czy C++ , ja uczyłem się javy z eduweb.pl i tam sa kursy które w jasny zrozumiały sposób tlumacza wszystkie zagadnienia.
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
edycja 8 grudnia 2016 przez spokojny
// Książki - Ebooki do Javy 8

Java. Podstawy wydanie X - Cay S. Horstmann
Java 8. Przewodnik dolświadczonego programisty - Cay S. Horstmann
Java. Kompedium programisty. Wydanie IX - Herbert Schildt
Java. Przewodnik dla początkujących. Wydanie VI - Herbert Schildt

Horstmann i Schildt dobrze opisują obiektowość, Lis jakoś mi nie podszedł.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 840 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 7,207 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 522 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...