• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML mail wysyłany za pomocą php

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2016 w PHP przez michal Mądrala (5,560 p.)
Witam,

Chcę wysłać email  w formacie HTML za pomocą funkcji mail() w php. W treści wiadomości podałem kod html a w sekcji <head> zamieściłem style. Między innymi background-image: url('http://scieżka/do/pliku/na/serwerze/obrazek.jpg'). Po wysłaniu ta linijka rozwala style i obrazek się nie wyświetla. Gdy usunę tą linijkę z background-image, obrazek się nie wyświetla, ale formatowanie div`ów jest poprawne.  Natomiast gdy kod otworzę w przeglądarce wszystko jest tak jak być powinno. Tylko na stronie poczty się tak dzieje oraz w outloku.

Czy ktoś spotkał się może z podobnym problemem?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
Ogólnie wiadomości e-maili nie powinno wysyłać się z ze stylami. W ostateczności należy umieszczać je 'inline', jeśli jest taka możliwość. Zobacz jak są zbudowane np. wiadomości Newsletter przychodzące na Twoją pocztę. Najlepiej większosć wrzucać obrazkami (ale nie w backgroundzie ;) ). Nie każda poczta/program pocztowy interpretują CSSy.

A odnośnie konkretnego przypadku, że rozwala się wszystko po dodaniu deklaracji - może gdzieś apostrofy, średniki?

Dlatego też ciężko zadbać o responsywność szablonów wiadomości e-mail, ponieważ style są różnie interpretowane w odmiennych środowiskach. Na szczęście niedługo gmail będzie wspierał responsywność dla maili ;) (http://www.spidersweb.pl/2016/09/google-responsywny-email.html)
komentarz 23 listopada 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Jak mam rozumieć umieszczanie styli inline?  Możesz mi to przybliżyć ?
komentarz 23 listopada 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
zamiast pisać <div class="jakas_klasa">abc</div>

i później w stylach .jakas_klasa {color: #f00;}

piszesz: <div style="color: #f00;">abc</div>
komentarz 23 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
edycja 23 listopada 2016 przez Pietrak
<znacznik style="atrybut: wartość"></znacznik>

Ajj kolega był szybszy.
komentarz 23 listopada 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Dzięki koledzy wszystko już hula :)
komentarz 23 listopada 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Heh zbyt wcześnie się ucieszyłem. Dopiero połowa sukcesu. Jak się obiera pocztę w przeglądarce wszystko jest ok, natomiast w outloku dalej lipa :( Wie ktoś czym to może być spowodowane?
komentarz 23 listopada 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
Różnym interpretowaniem przez programy pocztowe... A gdy już w Outlooku będzie działać, w Thunderbirdzie może coś "nie pójść". Poczytaj trochę jak działa np. ten konkretny program pocztowy, np. http://stackoverflow.com/questions/5861714/formatting-html-email-for-outlook - patrz pierwszą odpowiedz (w tym pewnie Cię zainteresuje 'The background-image property won't work.').
komentarz 23 listopada 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
Jak to mówią, Google nie gryzie ;) Zerknij też tutaj: https://www.campaignmonitor.com/css/ - bardzo ładna tabelka ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 366 wizyt
–2 głosów
4 odpowiedzi 4,224 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2017 w PHP przez VendE Użytkownik (980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 705 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...