• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak promować posty, fanpage na facebooku?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,005 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
Witam mam pytanie. Jak można najlepiej za darmo promować posty i fanpage na facebooka. Bo promowanie takie jakie nakłada facebook, jest trochę za drogie i przez dłuższy okres będzie ono nie opłacalne. Znacie jakieś sprawdzone sposoby, które działają i nie są to puste polubienia?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Dobry content, częste posty, interakcja z użytkownikami w komentarzach.

1
komentarz 21 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
Tego to nawet nie musisz mi mówić, bo ja takie rzeczy to wiem. Ale załóżmy że masz stronę na fb z 0 polubień, no dobra niech będzie te 10 i pytanie do ciebie jak promować stronę aby przybyło na nią więcej fanów.
komentarz 4 stycznia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Przecież Benek Ci napisał.

Jest takie powiedzenie - dobrego produktu nie trzeba reklamować.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Dobry content, znajomość nowych mechanizmów Facebooka dla właścicieli fanpage, dbanie o jak największą interakcję ze strony czytelników, korzystanie z nowych „bajerów”, typu panoramiczne video itd., jakiś dobry viral, zorganizowanie konkursu (zgodnego z regulaminem Facebooka), dbanie o konta na innych usługach (Twitter, Instagram, Snapchat…), czytanie blogów tematycznych (http://jakrobicmarketing.pl miało fajny poradnik, jak wycebulić z reklam na Facebooku)
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Przede wszystkim duża aktywność i dobrej jakości posty. Również polecam odpowiadać w komentarzach to powinno  bardziej zainteresować. Moim zdaniem jedne z lepszych fanpage w Polsce na fb ma energylandia, wrzucają ciekawe firmy w dobrej jakości i posty oraz są bardzo aktywni w komentarzach i to na pewno zachęca klienta.
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez micfil94 Nowicjusz (180 p.)

Jakościowy content, komunikacja z fanami i grupa FB.  
Z przykładów branżowych, zerknij na fanpage Just Join IT . Mieszanka dobrego contentu z zabawną treścią. 
Z Polskiego podwórka świetnie radę daje sobie Żywiec. Genialne kreacje. 
International, wzorem do naśladowania będzie Durex czy HubSpot (którego btw warto obserwować, jeśli jarasz się marketingiem wink )

Popatrz jak robią to duże marki. Piszą przede wszystkim codziennie, w regularnych odstępach czasu oraz analizują przeszłe posty w poszukiwaniu "recepty" na najlepsze treści. Mozolna, codzienna praca. 

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Osobiście nie bawiłem się nigdy w promowanie na FB ale kilku znajomych próbowało tego ze swoimi stronami, najczęściej były to jakieś mniejsze, bardziej lokalne biznesy i w sumie każdy potwierdza, że te reklamy FB z budżetami dziennymi to super sprawa i nawet mówili mi, że mieli dużo więcej wejść niż te przewidywania FB. Oczywiście wiele zależy od jakości samej reklamy (podobno sam sobie tam ustalasz jak to wygląda w jakimś kreatorze).

Także nie traktuj tego jak pewnik, bo jak pisałem sam nie korzystałem bo nie mam na razie potrzeby reklamy, ale kilkoro znajomych potwierdza, że to dobry wydatek i za parę zł można mieć dobry ruch. A tak mniej wiecej jak ich pytałem o koszta to w sumie wszyscy kręcili się gdzieś w granicach 1000-1500zł także w sumie jeśli rozłożysz sobie to na 1-2 miesiące to nie jest to straszna kwota w porównaniu do jakieś reklamy bardziej tradycyjnej typu duże bilbordy przydrożne itp.

No i plusem wydaje mi się to, że masz dużą dowolność w regulacji kosztów... np. w tym miesiącu idzie Ci lepiej to możesz wrzucić z 1000zł, w jakimś innym chcesz obciąć koszty to nie robisz reklamy albo dajesz jakiś mniejszy budżet itp. Nie wiem jak z wrzucaniem tego w koszty ale raczej zakładałbym, że można to normalnie wrzucić jako cele reklamowe (mogę dopytać jesli by Cię to interesowało).

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 444 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,176 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,182 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...