• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z uruchomieniem komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
339 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
Witam, mam pewien problem z komputerem a mianowicie nie uruchamia się, stało się to po tym jak przedmuchałem go z kurzu. Po wciśnięciu przycisku uruchamiania komputer próbuje jakoś się włączyć ale po chwili się wyłącza i znowu próbuje się włączyć i tak w kółko. Po przytrzymaniu przycisku restartu włącza się lecz system nie chce się załadować tzn jest ekran ładowania systemu lecz po kilku minutach znowu się wyłącza. Ostatnio nieumyślnie włączyłem funkcję anti-theft od intela i mam podejrzenia że to właśnie może być problem.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez tiesto.ulic Obywatel (1,010 p.)
Wyciągnij baterię podtrzymującą ustawienia BIOS tak na +/- 15 minut, następnie włóż z powrotem i włącz komputer. Dodatkowo możesz wypiąć kabel od internetu, ponoć Anti-Theft łączy się z internetem... Choć też nie ma pewności, że funkcjonuje, Anti-Theft został zamknięty 01.2015r.
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
niestety nie pomogło
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Zobacz, czy nie naruszyłeś jakiś kabli w środku, jeśli nie zobacz czy w ogóle wejdzie do BIOS. Spróbuj zresetować BIOS, ale nie jestem pewien czy to coś da
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
do biosu można normalnie wejść, zrestartowałem go a kabli raczej nie naruszyłem.

Przed chwilą uruchomił się system, normalnie się zalogowałem... no i nic więcej, zacią się i nie chce nic robić
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
to chyba niema nic wspólnego z anti-theft, system normalnie się załadował lecz po jakimś czasie znowu się zacią, możliwe że to dysk lecz kiedy bootowałem linuxa z pendrivea występował ten sam problem czyli zacięcie po pewnym czasie
komentarz 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
no, może to być problem z dyskiem
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
tylko dlaczego przy bootowaniu z pendrivea występuje ten problem?
komentarz 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Napisałem dysk, mój błąd. Chodziło mi o RAM
komentarz 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Jak odpalasz system, żeby zobaczyć jak funkcjonuje, to korzysta on z RAM i w jednym i drugim przypadku może chodzić o RAM
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
możliwe, tylko w jaki sposób mogłyby one zostać uszkodzone?

tylko przedmuchałem kurz niedotykając nawet obudowy
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
powiem jeszcze że podczas tych zacięć wyłącza się właśnie dysk, po czym komputer się restartuje
komentarz 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
a ile lat ma komputer ?
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
4 miesiące
komentarz 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Masz gdzie podpiąć dysk z Twojego kompa i go przeskanować ?? To samo pytanie do RAM
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
skanowanie nic nie wykazało, przez krótki czas komputer pracował normalnie ale teraz znowu jest to samo.
komentarz 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Skanowałeś RAM i dysk i nic nie wykazało ?? Jakimi programami ?
komentarz 20 listopada 2016 przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
programami systemowymi z windowsa, polecasz jakieś bardziej specjalistyczne?
komentarz 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Pewnie, do RAM: najlepiej wypalić i zbootwoać Memtest i dla pewności jeszcze raz przetestować systemowym. Jeśli chodzi o dysk: HDtune, HDD scan i Crystal disk Info. Jeśli możesz wrzuć screany , to zobaczymy co i jak

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 892 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 225 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...