• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja sieci na windows.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
394 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Czesc, wlasnie zarobilem sobie skretke i podpialem do komputera. Polaczenie dziala ale tylko pod linuxem(Mam dwa systemy operacyjne).A windows dalej uzywa wifi i nie mam bladego pojecia jak to zmienic windowsa uzywam raz na ruski rok jak musze uzyc AutoCad'a.

Zeby nie bylo ze niedziala daje screenshoty :

https://zapodaj.net/ddcc0ef073296.png.html

https://zapodaj.net/56e9e5383f78c.png.html

Z gory dzieki za pomoc jezeli niestety z biegiem czasu stalem sie windowsowym noobem i juz nie umiem nic zaawansowanego na nim zrobic.

Z gory dzieki za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
wybrane 25 listopada 2016 przez 0xf

Najlepsza
Sprawdź jak wyłączysz wi-fi  a wepniesz kabel ethernet do  portu rj-45 i zobacz czy bd połączenie.

Sprawdz w panelu sterowania ( Panel sterowania\Połączenia sieciowe)  i zobacz czy czasem nie masz wyłączonego połączenia z siecią LAN (karta sieciowa powinna być włączona). Możesz jeszcze sprawdzić jak wepniesz kabel do gniazdka  rj-45 to powinien ci się świecić jedna dioda na żółto(jasny zieleń) a druga powinna migać na pomarańczowo.

Gdyby nic nie świeciło to są dwa wyjścia albo jest tak jak wyżej napisałem wyłączona kara sieciowa albo brak sterownika.
komentarz 18 listopada 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Mam komputer stacjonarny ktory sam skladalem kupujac po kolei czesci.
komentarz 18 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
to podaj model płyty głównej lub tam powinieneś mieć sterowniki do niej zainstaluj je
komentarz 19 listopada 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Da rade sprawdzic model plyty glownej bez rozkrecania komputera?
komentarz 19 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
uruchom> cmd > systeminfo

lub  uruchom >cmd >Msinfo32
komentarz 25 listopada 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Wielkie dzieki zadzialalo
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
A masz zainstalowane sterowniki do karty sieciowej? Sprawdzić to możesz w Menedźerze urządzeń.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 763 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 5,934 wizyt

92,689 zapytań

141,601 odpowiedzi

320,095 komentarzy

62,048 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...