• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

darmowy program do obslugi dwoch monitorow

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
471 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez BlueSky Początkujący (330 p.)

Witam wszystkich. Posiadam dwa monitory ustawione obok siebie oraz system operacyjny Windows 10. Monitory są one ustawione w trybie "extend/rozszerzone" czyli mogę swobodnie przeciągać okna programów pomiędzy nimi. Po zamknięciu okna jakiegoś programu system pamięta na którym z monitorów ostatnio był wyświetlany. Czyli gdy włączam ponownie program system odpala okno na tym zapamiętanym monitorze. Nie zawsze mam dwa monitory włączone jednocześnie, większość czasu pracuje na jednym monitorze.


Spotkałem się z notorycznie powtarzającym się problemem:

pracuje na jednym monitorze, drugi jest wyłączony(przycisk na monitorze). włączam jakiś program i czekam. dopiero po kilku sekundach przypominam sobie, że włączył się on na tym drugim monitorze ale nie widzę go bo jest zgaszony. muszę wtedy wykonać następujące czynności:

  • włączyć drugi monitor przyciskiem
  • przeciągnąć okno na pierwszy monitor
  • wyłączyć drugi monitor przyciskiem

To bardzo uciążliwe zabiera od kilku do czasem kilkunastu sekund. Szukam programu, który pozwoli mi na rozszerzenie monitorów aby możliwe było przeciąganie okien między nimi a ponadto domyślnie będzie odpalało mi programy zawsze na pierwszym monitorze aby uniknąć wyżej opisanego problemu.

Szukam koniecznie darmowego programu, czy możecie coś polecić?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2016 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Ja osobiście używam darmowej wersji Displayfusion
komentarz 18 listopada 2016 przez BlueSky Początkujący (330 p.)
no ale niestety program ma tylko 30 dni darmowej licencji.
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
Nie jestem pewny ale do tego co ty chcesz osiągnąć nie potrzebujesz chyba żadnych programów. Możesz to osiągnąć dzięki zwykłym ustawieniom na windowsie
komentarz 18 listopada 2016 przez BlueSky Początkujący (330 p.)
wiesz może gdzie takie ustawienia się zmienia?
komentarz 18 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
Poszukaj coś w opcjach personalizuj lub coś takiego. Ja nie mam 2 monitorów więc ci za bardzo nie pomogę. Ale wiem że coś  w opcjach personalizuj można to zmienić
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2016 przez seba_k Nowicjusz (220 p.)
Jest taki fajny skrót win+p gdzie szybko włączysz wyświetlanie na jednym monitorze
komentarz 18 listopada 2016 przez BlueSky Początkujący (330 p.)
ale to też nie jest rozwiązanie bo musiałbym za każdym razem robić win+p - > PC screen only.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez HGH Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 563 wizyt
pytanie zadane 15 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...