• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sposób na stworzenie dynamicznie modyfikowanej grafiki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w Android, Swift, Symbian przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
edycja 18 listopada 2016 przez zperkowski
Witam!

Piszę właśnie aplikacje na Androida i szukam najlepszego sposobu implementacji mojego pomysłu. Chciałbym się Was zapytać w jaki sposób stworzyć grafikę 2D, która będzie generowana na podstawie danych wejściowych użytkownika? Chciałbym by poszczególne elementy na ekranie zmieniały swoje położenie(np. obrót wielu elementów wokół wspólnego pkt), modyfikował się tekst wewnątrz, pojawiały się i znikały według pewnego algorytmu. Również zależy mi na możliwości zatrzymania animacji oraz spowalniania przez użytkownika. Do tego zależy mi na tym, żeby obszar rysowania był niezależny od rozmiaru ekranu i można było przybliżać i oddalać widok oraz przesuwać się po nim.

Czy możliwości, które przynosi sam Android bez żadnych dodatkowych bibliotek poradzi sobie z tym zadaniem? Czy jednak jest wymagana jakaś bardziej złożona biblioteka? Zapewne LibGDX umożliwiłby takie manipulacje, skoro tworzy się w niej gry, jednak czy to nie jest przesada? Z drugiej strony nie wiem czy da się podpiąć LibGDX jako bibliotekę do aplikacji (na czym mi zależy), a nie generować aplikacji bezpośrednio gotowej aplikacji w LibGDX.
komentarz 19 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Nadal jestem otwarty na inne propozycje. ;)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Tu masz odnośnie samych animacji. link

Jeśli zaś chcesz generowanie np wykresu na podstawie otrzymanych danych lub inny customowy widok, musisz stworzyć własną klasę dziedziczącą po View. Następnie w "onDraw()" rysujesz co chcesz na Canvasie ktory otrzymujesz jak parametr onDraw(). 

komentarz 18 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Animacje możesz definiować w xml oraz normalnie korzystając z klas Android SDK.
komentarz 18 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Nie sądziłem, że to ma aż takie możliwości. Jednak czy na pewno da się tam zrobić wszystko o czym wspomniałem? Szczególnie zoomowanie obszaru rysowania?
komentarz 18 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Zoomowanie masz Tutaj, wystarczy wpisać w google "android zoom view" i inne szukan frazy.

komentarz 18 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Tak, widziałem już to, ale to nie jest o co mi chodzi. Nie wiem czy się dość jasno wyraziłem. Chodzi mi o to, że mamy np 50 elementów w widoku poukładanych w określonych miejscach. Zależy mi na tym, żeby nie przybliżać jednego elementu tak jak jest to pokazane tutaj, ale żeby to wyglądało mniej więcej tak, jak w Gimpie czy Photoshopie. Przybliżasz cały fragment wszystkiego co się znajduje na w widoku. Do tego podczas przybliżania animacja, czyli poruszanie się dajmy na to tych kółek, ciągle trwa i użytkownik ma możliwość zatrzymania jej lub spowolnienia.

komentarz 18 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Skoro chcesz żeby wszystkie elementy to poprostu zastosuj przybliżanie do elementu nadrzędnego np. RelativeLayout, tylko nie jestem pewien czy nie bedziesz musial zrobic wlasnej subklasy RelativeLayout.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez Honzu Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez Honzu Nowicjusz (200 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...