• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa

Object Storage Arubacloud
–1 głos
200 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
edycja 19 listopada 2016
Witam,

jaki laptop polecilibyście do programowania tak do 3500zł? Chciałbym aby był z systemem windows 10, pamięcią ram 8gb, matrycą 15,6" oraz procesorem i5. Nie będę grał w gry, programy jakich będę używał to android studio oraz eclipse głownie.
komentarz 17 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

A wchodzi w grę laptop używany? Bo akurat mam na sprzedaż Lenovo y50 

komentarz 18 listopada 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Tak wiele było pytań na ten temat, że powinieneś bez problemu znaleźć odpowiedź. Ale nie będę taki i odpowiem Ci: każdy. Do tego te pytanie jest tak nie sprecyzowane, że równie ogólne odpowiedzi dostaniesz zapewne. Nie jest wspomniane co chcesz programować i na jakim poziomie jesteś. Podstaw można się uczyć na laptopie za 500zł. Jedyne na czym bym się skupiał to rozdzielczość ekranu i praca na baterii. Gdy mówimy o czymś cięższym, jak programowanie aplikacji mobilnych, to należy wybrać komputer z większą ilością RAMu i szybszym procesorem. Jeżeli chodzi o programowanie gier 3D to karta graficzna też się przyda.
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Jeśli miałbym kupować dla siebie to pomyślałbym nad dwoma modelami:

Thinkpad Przeżyje totalnie wszystko. Procek niczego sobie, to kodzenia będzie spoko. No i to thinkpad ^^
Xiaomi air Po ostatnich nowinach że chiński sprzęt wysyła informacje o nas spowrotem do chin to chyba jeszcze pomyślałbym o tym czy na pewno chcę go kupić.

Natomiast co zrobiłem:

Kupiłem thinkpada t420 z i5 2520m, dodałem 4 GB ramu (razem 8GB), wymieniłem napęd na drugi dysk, dokupiłem dysk SSD 256 GB a w kieszeń wsadziłem 1TB HDD na moje śmieci. Matryca wymieniona na HD 1600x900. Jako wisienke na torcie dokupiłem baterie dziewięcio-komorową. Od jakiegoś czasu mam Linuxa mint na nim, który jest spoko ale już 2 razy mi sie wywalił w najmniej odpowiednim momencie. Komputer za śmieszne pieniądze a jest jak najbardziej spoko.

komentarz 19 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Miałem z nim styczność na uczelni. Jest duży jak to kazdy laptop 15+ calowy, a co za tym idzie mało mobilny jak na laptopa. O czasie na baterii już nie wspomnę. Dla mnie laptop musiałby być lekki + długi czas pracy na baterii. Dell XPS 13 byłby odpowiedzią na wszystko ale to musiałbyś uzbierać drugie tyle. Powracając do tego co podrzuciłes, procek spoko, grafika kijowa ale po co więcej. Gabarytowo byłby dla mnie za duży i uciążliwy do noszenia. Cała reszta jak najbardziej spoko.
komentarz 19 listopada 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Acer V5-591G i5-6300HQ/16GB/1000/Win10 FHD GTX950M
Lepiej od razu 16GB RAM, dysk SSD dokup samodzielnie jakiś na kościach MLC ;)

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
"Laptop do grania"

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 9 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 7 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 552 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...