• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozdzielczość ekranu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
255 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Wilier Bywalec (2,570 p.)

Hej, 

proszę o pomóc w zrozumienia fragmentu książki. Otóż uczę się z książki Duckett J. "HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW". Natknąłem się na kawałek, który nie daje mi spokoju.

Do tej pory przez rozdzielczość ekranu rozumiałem ilość pikseli w pionie i poziomie na całym monitorze. Tzn. w moim 24 calowym monitorze mam matrycę FullHD, oznacza to, że na całym monitorze jest 1080 linii, a każda z nich ma 1920 pikseli, łącznie na monitorze świeci się 2 073 600 pikseli. 

Na załączony screenie zastanawiający mnie fragment książki. Ja z niego rozumiem, choć w sumie nie rozumiem, bo moim zdaniem jest źle sprecyzowany. Czy przez długość rozumiana jest przekątna? Poza tym z tego wynika, że 1 cal ma 1920 na 1080 pikseli. 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
Liczba pikseli na cal to tak zwana gęstość pikseli.
komentarz 17 listopada 2016 przez Wilier Bywalec (2,570 p.)
no zgadza sie ppi, czyli pomylili w książce gęstość z rozdzielczością
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Ilość cali w ekranie określa tylko wielkość ekranu, rozdzielczość ekranu nie jest zależna od przekątnej.
Tak więc możesz mieć dwa monitory np. 27" jeden o rozdzielczości 2560x1440 pikseli, a drugi 1920x1080 pikseli. Rozmiar matrycy ten sam ale ilość pikseli różna. Czyli w jednym przypadku na 27" jest 1440 linii po 2560 piksele na każdą, a w drugim na tych samych 27" 1080 linii po 1920 na każdą.
komentarz 17 listopada 2016 przez Wilier Bywalec (2,570 p.)
no doskonale o tym wiem, że nie ma powiązania przekątna - rozdzielczość

bardziej mi chodzi o stwierdzenie czy rzeczywiście w tej książce jest błąd, czy po prostu napisane poprawnie ale w niezrozumiały dla mnie sposób
komentarz 17 listopada 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
napisane jest dość niezrozumiale i można różnie interpretować
komentarz 17 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Nie martw się za bardzo.Próbuję cały Świat rozkminić co do piksela.

Doszedłem do wniosku,potencjalny konstruktor coś zepsuł.

Przygotowuję się na reklamację.

Poważniej tak?Dlaczego zajmujesz się duperelami?

Zależy ci na podświetleniu jednego,jedynego piksela? ;)

Patrz z humorem dobrym.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 382 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2020 w Grafika i multimedia przez Materson Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 6 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez L30nn Początkujący (340 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...