• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tutorial a tworzenie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2016 w Offtop przez alw Użytkownik (650 p.)
Ta sprawa nie daje mi spokoju,

Uważacie, że po zrobieniu tutorialu w stylu aplikacja od A do Z, możemy np. po dostosowaniu do naszych potrzeb chwalić się tym w portfolio? Moim zdaniem to trochę oszustwo, chociaż z kolei jak zrobić coś od A do Z jeśli ktoś nam nie pokaże?

Gdzie jest taka granica, która pozwala mówić nam "to jest mój produkt" a nie "większość skopiowałem z innych źródeł"
komentarz 17 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ta metoda się nazywa "Nie przepisywałem bezmyślnie kodu z książki, tylko napisałem go sam z głowy przy użyciu zdobytej wiedzy z książki."

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Możesz chwalić się w portfolio nawet różowym kucykiem pony, ważne być wiedział co się dzieje w tym projekcie, a w przypadku potrzebny napisac takie coś od zera.
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)

Gdzie jest taka granica, która pozwala mówić nam "to jest mój produkt" a nie "większość skopiowałem z innych źródeł"

Ot poprostu w aplikacji o pracę / na stronie wizytówce / githubie w liście projektów napisz "ten projekt wykonałem według tutorialu takiego a takiego, natomiast ten to mój autorski pomysł." 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 176 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 444 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,390 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...