• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Mint - nie mogę zalogować się do phpmyadmin

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,351 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Eukill Początkujący (250 p.)
Witam.

Od wczoraj używam Minta, jest to mój pierwszy Linux i wszystko dla mnie jest nowe. Uporałem się mniej więcej ze wszystkim, ale za chiny ludowe nie mogę zalogować się do phpmyadmina. Próbowałem chyba wszystkiego co znalazłem na internecie, zmieniałem dane w pliku, próbowałem różnych kombinacji w terminalu (który też jest dla mnie nowością, bo przesiadłem się z windy).

Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną, bardzo bym prosił o pomoc, wyskakuje mi coś takiego:

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się.

PS loguję się na te dane, które podmieniłem w tym pliku.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Sprawdź najpierw w terminalu.

mysql -u root -p
komentarz 16 listopada 2016 przez Eukill Początkujący (250 p.)
Dzięki za odpowiedź, ale za każdym razem gdy to wpisuje, terminal prosi mnie o hasło... Którego nie mogę wpisać, martwe pole. Po kliknięciu Enter wyskakuje coś takiego:  ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)
komentarz 16 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
haslo sie wpisuje, ale nie widac znakow, takie zabezpieczenie
komentarz 16 listopada 2016 przez Eukill Początkujący (250 p.)
O, no to coś się przynajmniej nowego dowiedziałem. W każdym razie, nadal ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)
komentarz 16 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
na stackoverflow pisze ze mozliwe ze nie zainstalowales servera mysql tylko jakiegos klienta mysql

http://stackoverflow.com/questions/11657829/error-2002-hy000-cant-connect-to-local-mysql-server-through-socket-var-run
komentarz 16 listopada 2016 przez Eukill Początkujący (250 p.)
Po instalacji tego serwera przez terminal w phpmy admin wyskakuje mi coś takiego:

#2002 - No such file or directory<br />Serwer nie odpowiada (lub gniazdo lokalnego serwera nie jest prawidłowo skonfigurowane).
komentarz 16 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
moze to:

http://stackoverflow.com/questions/1676688/php-mysql-connection-not-working-2002-no-such-file-or-directory

wpisz do googla blad i szukaj, wiecej nie moge pomoc. Powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Proponuję odinstalować ten phpmyadmin i skupić się na uruchomieniu mysql.Jak zadziała doinstalujesz sobie phpmyadmina.

Czegoś nie zainstalowałeś zapewne stąd te problemy.

spróbuj tak

sudo apt install mysql-server mysql-client spójrz co będzie instalowane co polecane.

Jest też sporo różnych tutoriali,szukaj po frazach LAMP albo LEMP W nich jest zawarta informacja w temacie instalacji mysql_a.

Mint jest jak któś ładnie określił "ze stajni debiana" więc możesz szukać porad na stronach "ze stajni Debiana" Ubuntu,Mint,Debian.

Napatoczyło się to wklejam ;)

https://www.youtube.com/watch?v=bAyD1AJ2cHE

Na początek tutek głowy nie urywa ale może być pomocny.
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)

Wklej do konsoli :

echo "update user set plugin='' where User='root'; flush privileges;" | mysql --defaults-file=/etc/mysql/debian.cnf mysql

 

0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez Eukill Początkujący (250 p.)
Bardzo dziękuję za naprawdę rzetelne odpowiedzi, mimo to jeszcze zanim się z nimi zapoznałem, poddałem się i przeinstalowałem system instalując wszystko na nowo (i tak na nim nic więcej nie miałem więc nie było problemu). Musiałem się gdzieś machnąć przy instalacji, a potem przez niewiedzę narobić pewnie jeszcze większych głupot łącząc te pro tipy z internetu. Teraz wszystko elegancko śmiga, także dzięki raz jeszcze, mam nadzieję, że może komuś kiedyś Wasze odpowiedzi się przydzadzą.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,234 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,287 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Sosnowski Początkujący (250 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...