• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rzucić studia i zacząć się uczyć programowania sam?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
980 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alekss Nowicjusz (150 p.)
Witam. Obecnie jestem na studiach informatycznych, na pierwszym roku zaocznie. Z tego co zauważyłem i podpytałem starsze roczniki to wydaje mi się, że niczego nie nauczę się na tych studiach. Nie powiem, że jest łatwo z nauką a do tego też dochodzi praca przez którą nie mam za dużo czasu na naukę. W weekendy gdzie ma wolne zazwyczaj siedzę w szkole, dosłownie siedzę i tylko słucham tych wykładowców. Wiedze którą nam przekazują wydaje się zbędna dlatego w mojej głowie pojawiło się pytanie czy czasami nie rzucić tych studiów i zacząć samemu się uczyć programowania. Chciałbym pójść w kierunku Javy, wiem, że nauka samemu może być trudna ale przecież zawsze mogę napisać tutaj i wydaje mi się, że udzielicie mi pomocy w dalszym rozwoju. Jak uważacie czy jest to dobre posunięcie? Czy bez studiów ale znając ten język i ogarniając go będę miał szanse żeby dostać się do pracy w przyszłości?
komentarz 10 kwietnia 2017 przez finko Nowicjusz (100 p.)
Moim zdaniem studia to tylko papierek, konkretnych umiejętności nauczysz się albo na praktykach, albo siedząc i dłubiąc w domu. Dobrym sposobem są też kursy, znajomi polecali SD Academy, tam mają fajne szkolenia Java Script. Wiem, że też pomagają załatwić jakiś tam staż, pracę czy coś. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że studia warto mieć. Nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 listopada 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
wybrane 16 listopada 2016 przez Alekss
 
Najlepsza
Java to często korporacyjny back-end. Tam dostaniesz się z wykształceniem wyższym, choćby i licencjatem. Ogólnie dostanie pracy w branży bez studiów jest możliwe, ale Ty masz utrudnioną drogę, bo pracujesz i masz mało czasu na wyrobienie sobie odpowiednich umiejętności (zaczynasz przecież dopiero). Drążyłbym dalej te studia dla papierka, kursy nie moga być aż tak bardzo oderwane od rzeczywistości. Alternatywą może być lepsza szkoła lub może lekkie studia dzienne gdzie często możesz nieźle poukładac sobie zajęcia np wieczorem.
komentarz 16 listopada 2016 przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
Dokładnie! Kształć się we własnym zakresie, ale zostań na studiach, bo wiele firm i korporacji wymaga wyższego wykształcenia i możesz potem żałować.

Podobne pytania

–1 głos
5 odpowiedzi 1,753 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 518 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...