• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy wybrałem właściwego desktopa, monitor

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Po kilkudniowym researchu sklepów komputerowych, lekkim wdrożeniem się w temat hardware postanowiłem zakupić poniższy sprzęt:

http://www.x-kom.pl/p/291891-desktop-lenovo-h50-55-a10-7800-16gb-2401000-win10-gtx745.html

oraz monitor 27, zakrzywiony http://www.x-kom.pl/p/292922-monitor-led-27-289-samsung-c27f591fdux-curved-bialy.html

Czy to dobry wybór? Ogólnie w tym przedziale cenowym za desktop (ok. 2 tys budżet) to chyba najlepsza konfiguracja jaką mogłem znaleźć, oczywiście mówiąc o gotowym zestawie. Wahałem się z monitorem, czy nie kupić 29 calowego, nie zakrzywionego, jednak po małych wizualizacjach w głowie uznałem, że powinno się lepiej pisać kod/pracować na zakrzywionym - być może zakupię identyczny, drugi monitor ale zobaczymy.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 listopada 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
wybrane 16 listopada 2016 przez Shuhari
 
Najlepsza
Uważam ten zestaw totalnie za poryty. Pchanie 16GB ramu do zestawu za 2k? Tak samo dysk SSD i HDD,  zresztą nie wiadomo jakich producentów są te dyski.

Jak już za 2k to brałbym coś z LGA 1151 by mieć możliwość upgrade. Coś co wymyślam na szybko:

- i3 6100/6300/6320 539-680zł

- Płyta główna MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133  350zł

- Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB 260zł

- Zasilacz XFX TS 550W 120mm 80+ Bronze  260zł

- Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB 330

- obudowa to już według preferencji do 170zł

Czemu nie ma karty graficznej i dysku HDD 1T+? Proponuję by poczekać sobie i dozbierać sianko na RX 460/470 ( cenny spadną ) to sie pogra przy okazji, a jeśli ma to być na razie programowanie to i3 i jej integra starcz. HDD do programowania raczej nie potrzebny a SSD daje mega komfort a HDD też można później dodać,a zestaw jest tak złożony by go później modernizować. Bo przyznam szczerze to wolałbym poczekać miesiąc dwa nawet trzy i dokupić sobie części niż kupić chłamy i nie wymienić ich prędko ( mowię to na swoim przykładzie )
komentarz 15 listopada 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
I kupując inny zestaw, też nie będę wiedział - to jest bardzo prawdopodobne.
komentarz 16 listopada 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Przeczytaj jeszcze raz post bo dodałem swoją konfigurację taką jak myśle
komentarz 16 listopada 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Celowo pisze jeszcze jeden komentarz.  Jak masz szansę to weź oddaj ten zestaw i napisz na PM czy ci się udało. Wtedy pomyślimy nad jakimś sensownym zestawem
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez niezalogowany
Nie ma to jak się pytać o sprzęt po zakupie.

Prawda jest taka, że zestaw jest ogólnie średni, może liczby przy parametrach ładnie wyglądają ale jak zauważymy że większość tego to sprzęt starszej generacji to robi się mniej przyjemnie

+ Lenovo, które jakością nie powala (chociaż nie jest super tragiczny, sam mam ich laptopa).

Jak dla mnie lepiej było kupić tańszy monitor i zainwestować nieco więcej w sprzęt lepszej jakości (albo chociaż poszukać czegoś lepszego)
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Cześć

Wydaje mi się, że ten monitor może być niewygodny w użyciu. Full HD na 27 calach to trochę mało. Nie wiem też czy zakrzywienie ma sens na tak małym monitorze. Mam 29" ultra Wide i on wcale nie jest jakiś ogromny.
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Udało się anulować zamówienie. Przemyślałem sprawę, poczekam do stycznia, jako, że grudzień pełen wydatków i kupię desktop za 7 - 9 tys, albo też laptopa MSI Apache Pro w podobnej kwocie (+/-).
komentarz 16 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

To dobrze, że się udało, bo rzeczywiście nie był ciekawy ten sprzęt. Następnym razem radzę odwiedzić zestawy na PurePC. Tam gotowce są na pewno bliskie optimum, a w komentarzach znajdziesz dużo informacji uzupełniających.

Co do pomysłu z "Gamingowym" laptopem to radzę jeszcze przemyśleć sprawę. Skoro masz możliwość posiadania stacjonarnego komputera to bym się w ogóle nie pchał w takie laptopy.

  • Przede wszystkim bateria - 2-3 godziny na baterii to katorga. Po kilku miesiącach nie będziesz miał ochoty go w ogóle włączać jeżeli nie zlokalizujesz w okolicy gniazdka elektrycznego.
  • Waga - nie będzie Ci się go chciało brać wszędzie. Szczególnie że dłużej będziesz to trzymać na plecach niż pracować na nim (patrz poprzedni pkt). 
  • 17,3 cala - tego nie spakujesz nigdzie. Kupisz wielki plecak lub wielką torbę tylko, żeby mieć jakąś możliwość przenoszenia tego. Ani to ładne, ani praktyczne. Do kawiarni wejdziesz wyglądając jakbyś szedł na wyprawę górską. wink

Moje opinie mogą się wydawać trochę przekolorowane dla niektórych, jednak zmagając się z takim laptopem każdego dnia przez kilka miesięcy/lat na pewno zrozumiesz o co mi chodzi.

W Twojej sytuacji radziłbym Ci kupić stacjonarkę, ponieważ wydajność będzie wielokrotnie wyższa niż wydajność laptopa za tą samą cenę. Następnie poczekać trochę lub wydać mniej na stacjonarkę i kupić jakiegoś ultrabooka 13-14 cali, bez karty graficznej, z długą pracą na baterii.

Powodzenia!

komentarz 16 listopada 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Dzięki za cenne uwagi, jednak jak pisałem wcześniej nie mam potrzeby korzystania z laptopa poza mieszkaniem, swojego (ani też 2 poprzednich) nigdzie nie brałem. Także mobilność nie jest wymagana, jedynie co to między pokojami by się przemieszczał.

Ale faktycznie kupię stacjonarkę, dołożę też do monitora i wezmę coś z NEC, by móc postawić w pionie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,050 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2019 w Mikrokontrolery przez cruzeeen Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 191 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...