• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy wieczorowe

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
401 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Offtop przez wopper Nowicjusz (170 p.)
Na samym początku pragnę powitać wszystkich forumowiczów oraz pasjonatów programowania!

Ostatnimi czasy doszedłem do wniosku, że programowanie jest dziedziną, której warto się uczyć! Nie ważne, czym się człowiek zajmuje. Po uważnej analizie tego forum oraz for o podobnej tematyce, doszedłem do wniosku, że językiem dla mnie jest JAVA. Od niego właśnie chciałbym zacząć. Kursów on-line jest cała masa i na pewno są świetnym źródłem wiedzy, ja jednak skłaniam się ku opcji nauki "twarzą-w-twarz" przy użyciu metodologii "jak krowie na rowie".;)

Stąd moje pytanie:

Co sądzicie o kursach programowania, takich stacjonarnych, gdzie np kurs trwa 4 miesiące w trybie wieczorowym + weekendy? Łącznie np ponad 200 godzin danego języka. W Trójmieście, skąd jestem, jest kilka szkół, zastanawiam się nad czymś takim. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Możecie coś polecić? Może z kimś po takim kursie mieliście okazję współpracować...? Z góry pięknie dziękuję za wszelką pomoc!;)
komentarz 15 listopada 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
Przepracuj 200h z kodem przez 4mies - sadze ze to i tak niewiele - i ocen sam czy cos umiesz. 200h przy dobrych wiatrach dla samouka nieraz to miesiac dwa nauki bez placenia
komentarz 16 listopada 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
No ja uważam, że każdej dziedziny trzeba się uczyć samemu :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 listopada 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Ucz się w domu :)
komentarz 15 listopada 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tez to doradzam, nie widze sensu wydawac kasy, co do wspolnej nauki, na pewno znajdziesz chetnych na forum, a jak nie to sa pewnie inne opec secure projekty
+1 głos
odpowiedź 16 listopada 2016 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Sama szukałam, czegoś ciekawego w Trójmieście (chociaż ja odnośnie tworzenia stron internetowych), ale niczego ciekawego nie znalazłam, a nie chciałabym dużo kasy na to wywalać ;)
A jakbyś uczył się sam w domu, siedział przy kodzie i wspierał się od czasu do czasu np jakimiś filmikami?
Za takie kursy video nie płaci się dużo, a można się przy nich trochę nauczyć na własnych błędach :P
+1 głos
odpowiedź 16 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Cześć!

Nie mam bezpośrednich doświadczeń, ale podzielę się tym co wiem. Słyszałem od znajomego z roku, który jest Front Developerem w Poznaniu, że przyszedł jakiś facet do nich na rozmowę kwalifikacyjną i przy testach nie ogarniał podstaw. Wiedział o co chodzi, ale nie potrafił tego sam zrobić. Nie wiem czy ta osoba spała na kursie, nie ma komputera w domu czy jest po prostu mało bystra, ale dla mnie płynie z tego jeden wniosek: jak już bym szedł na takie kursy to nie na kursy od podstaw. Człowiek ten wydał 8000 zł i zmarnował bodajże 5 miesięcy, żeby w efekcie musieć w domu spędzić drugie tyle i ogarnąć temat używając zdobytej wiedzy na żywych projektach własnego autorstwa. Moim zdaniem już lepiej wydać pieniądze i czas po kilku latach pracy w danej technologii, by rozwijać się gdy to już nie przychodzi tak łatwo, a temat jest coraz bardziej skomplikowany. Podstaw jest w internecie cała masa, nie wspominając o książkach. Im temat staje się bardziej skomplikowany, tym mniej źródeł nauki.
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez wopper Nowicjusz (170 p.)
Może i macie rację. Po prostu ciekawi mnie, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Nauka w domu jest oczywistą oczywistością, zastanawiam się po prostu, czy połączenie tych dwóch rzeczy pozwoliłoby mi szybsze przyswajanie wiedzy. Szkół jest wiele i miałem nadzieje, że może ktoś poleci jakąś na terenie Trójmiasta?
komentarz 16 listopada 2016 przez niezalogowany
Jeśli lubisz pieniądze na głupoty wydawać, to droga wolna. Nie ma znaczenia do której pójdziesz, one wszystko mówią dokładnie to samo - czyli to co znajdziesz w każdym tutorialu z podstawami programowania, z tą różnicą, że im musisz zapłacić za to, że Tobie się nie chciało tego znaleźć i przeczytać/obejrzeć ;)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2020 w Java przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,155 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2022 w Offtop przez Patka2323 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...