• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzanie czy użytkownik jest aktualnie online

Object Storage Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w PHP przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Chce wykonać skrypt, który będzie sprawdzał czy użytkownik jest online. Czytałem różne inne tego typu pytania, ale tu jest jeden szczególny problem, a mianowicie muszę widzieć użytkownika który ma włączoną kartę, ale nie wykonał żadnej akcji od jakiegoś czasu. Ogólnie z założenia ma to być strona działająca w tle gdy użytkownik gra w grę, więc nie będzie nic tu klikał. Myślałem na "flagą" w bazie danych zalogowany/wylogowany i zmieniała by się ona przy każdym zalogowaniu wylogowaniu, ale pomyślałem o tym że użytkownik może przecież wyjść ze strony bez wylogowania. Potrzebuję jakiegoś pomysłu jak to wykonać w miarę optymalny sposób.
komentarz 15 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Z każdą wykonaną jego akcją aktualizujesz jego rekord w bazie danych przez wstawienie aktualnego czasu. Jeżeli od ostatniej akcji upłynęły np. 2 minuty do uznajesz go za offline.
komentarz 15 listopada 2016 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Nie przeczytałeś mojego postu. Pisałem że użytkownik będzie w tym czasie grał w grę (nie online) i nie może klikać co 2-10-15 czy więcej minut. Musi to sprawdzać na podstawie czy karta jest uruchomiona.
1
komentarz 15 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
To jedyną rozsądną opcją są sockety. https://github.com/walkor/phpsocket.io. Bez problemu ten chat można przerobić na obsługę bazodanową,
komentarz 16 listopada 2016 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Tylko jak się je obsługuje? Nigdy wcześniej nie miałem z nimi styczności

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,038 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 230 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2021 w PHP przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 999 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w PHP przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...