• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mail zainfekowany plik rozszerzenie jse

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,541 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Martika Nowicjusz (120 p.)
Witam, dostałam dziś dziwnego maila z informacją, że niby zalegam z płatnościami za jakieś faktury i ze sprawa zostanie skierowana do windykacji. Wiem, że nie zalegam z zadnymi opłatami, ale niestety chciałam otworzyć załącznik :( obawiam się, że plik był zainfekowany. Spakowany był w win rar, natomiast sam plik (z rozszerzeniem jse nie został wypakowany, pojawił się komunikat o jakimś błędzie  i że nie da się otworzyć. Ale niestety nie wiem, czy jeśli to wirus to czy jest szansa ,ze i tak zainfekował mi komputer.. Napisałam oczywiście maila do osoby od której dostalam wiadomość, z prośbą o wyjasnienia, dostałam automatyczną odpwoeidź, że mail został wykorzystany do próby wyłudzenia pieniędzy i żeby potraktowac jako spam. Tylko czy to tylko próba wyłudzenia czy również wirus? przeskanowałam komputer od razu po próbie otwarcia pliku, nie wykryto zadnych zagrozen.. czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Skoro właściciel maila ustawił zwrotkę, to oznacza,że wiele osób kontaktowało się z tym Panem w sprawie maila. Dziękuję za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
czym skanowalas?
komentarz 15 listopada 2016 przez Martika Nowicjusz (120 p.)
Malwarebytes Anti-Malware
komentarz 15 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Dobry wybor. Mozesz jeszcze odpalic AdwCleanera'a.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 940 wizyt
–4 głosów
5 odpowiedzi 10,426 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w Offtop przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...