• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mail zainfekowany plik rozszerzenie jse

0 głosów
4,471 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Martika Nowicjusz (120 p.)
Witam, dostałam dziś dziwnego maila z informacją, że niby zalegam z płatnościami za jakieś faktury i ze sprawa zostanie skierowana do windykacji. Wiem, że nie zalegam z zadnymi opłatami, ale niestety chciałam otworzyć załącznik :( obawiam się, że plik był zainfekowany. Spakowany był w win rar, natomiast sam plik (z rozszerzeniem jse nie został wypakowany, pojawił się komunikat o jakimś błędzie  i że nie da się otworzyć. Ale niestety nie wiem, czy jeśli to wirus to czy jest szansa ,ze i tak zainfekował mi komputer.. Napisałam oczywiście maila do osoby od której dostalam wiadomość, z prośbą o wyjasnienia, dostałam automatyczną odpwoeidź, że mail został wykorzystany do próby wyłudzenia pieniędzy i żeby potraktowac jako spam. Tylko czy to tylko próba wyłudzenia czy również wirus? przeskanowałam komputer od razu po próbie otwarcia pliku, nie wykryto zadnych zagrozen.. czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Skoro właściciel maila ustawił zwrotkę, to oznacza,że wiele osób kontaktowało się z tym Panem w sprawie maila. Dziękuję za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,300 p.)
czym skanowalas?
komentarz 15 listopada 2016 przez Martika Nowicjusz (120 p.)
Malwarebytes Anti-Malware
komentarz 15 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,300 p.)
Dobry wybor. Mozesz jeszcze odpalic AdwCleanera'a.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 859 wizyt
–4 głosów
5 odpowiedzi 10,120 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w Offtop przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

87,916 zapytań

136,502 odpowiedzi

304,327 komentarzy

58,291 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...