• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tłumaczenie strony?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
165 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w HTML i CSS przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Witam, chciałbym, żeby moja strona wyświetlała treść w dwóch językach w zależności od użytkownika lub ustawień (Polski, Angielski). Wiem, że istnieją dodatki typu google translator na stronę WWW, ale wiem też, że taki translator ma wiele błędów w tłumaczeniu. Chciałbym sam móc przetłumaczyć każdą frazę, jest to możliwe?  
Nie chce robić specialnie drugiej strony gdzie zmieniałbym treść na anglojęzyczną - wydaje się to najprostszym sposobem ale nie wiem jak z wydajnością na takiej stronie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 15 listopada 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
wybrane 15 listopada 2016 przez BlvckFox
 
Najlepsza

Całe zagadnienie o którym mówisz to internacjonalizacja (i18n) i istnieje do niej wiele rozwiązań w JS jak np (http://i18next.com) albo angular-translate w Angularze. Sprowadza się zwykle do umieszczenia wszelkich tekstów w oddzielnym obiekcie w wersjach dla różnych języków, np:

var translations = {
 'en' : {
   'CAT': 'Cat', 
    'DOG': 'Dog'
 },
 'pl': {
   'CAT': 'Kot',
   'DOG': 'Pies' 
  }
}

 

A następnie umieszczenie kluczy w kodzie html np:

 

<p nazwaAtrybutuZwiązanazTłumaczeniemAlboKlasa> DOG </p>

 

Warto na początek samemu spróbować zmienić zawartość wszystkich elementów oznaczonych jakąś naszą klasą na tekst odpowiedniego języka za pomoca podstawowego JSa.

Podobne pytania

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...