• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie Ruby. Linux na pendrive.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
390 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Ruby przez Savas Nowicjusz (220 p.)
Zaczynam swoją przygodę z Ruby i po długiej walce z Windowsem i problemach postanowiłem jednak przenieść się na Linuxa.

Dlatego licząc na wasze doświadczenie, chciałbym poznać opinie/sposoby jakiego Linuxa wybrać pod programowanie w Ruby by móc zainstalować go na pendrive (posiadam 32Gb) gdyż niestety nie posiadam możliwości instalacji Linuxa na laptopie - więc jest to jedyna opcja.
2
komentarz 15 listopada 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A jaki jest problem z instalacją Linuksa na laptopie?
1
komentarz 15 listopada 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Jak możesz mieć na pendrive to i zainstalujesz na dysk twardy laptopa (chyba, że się nie zmieści). Zawsze można zwolnić miejsce, lub pozbyć się Windowsa ;). Jednak wiem, że na 90% nie chcesz się go pozbyć.

Jako pierwszego Linuxa wszyscy polecają Ubuntu, ja również jestem w tej grupie ludzi. Ubuntu jest dość prosty w obsłudze. Oczywiście do programowania w języku Ruby będzie gotowa każda inna dystrybucja.
komentarz 15 listopada 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

...po długiej walce z Windowsem i problemach

Wnioskuję z tego że wymiana Windowsa na Linuksa jest jak najbardziej wskazana...

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
O ile ten pendrive jest w miarę szybki to nie ma problemu, bo w innym przypadku takie stawianie na tym penku to też może być katorga ze zrobieniem czegokolwiek na tym systemie, to już sobie lepiej zainstalować wirtualkę i na niej działać. Najlepiej to jest postawić sobie obok Windowsa. Ubuntu pozwala to w miarę bezproblemowo zrobić. Teraz kwestia tego jakiego linucha wybrać, ja wybrałem i przez całkiem długi czas pracowałem właśnie na Ubuntu, bo nie chciało mi się zbyt wiele rzeczy konfigurować, po za tym większość tutków jest opisywana właśnie pod Ubuntu i pod jego wariacje.

Tutaj masz w miarę fajnie opisaną całą instalację Ruby wraz z Rails https://gorails.com/setup/ubuntu/16.04.
Jeżeli jednak będziesz chciał na początku bawić się z samym Ruby to zainstaluj sobie tylko RVM i możesz działać.
komentarz 15 listopada 2016 przez Savas Nowicjusz (220 p.)
edycja 15 listopada 2016 przez Savas
Fałszywy alarm. Zrobiłem mały błąd i teraz już wszystko gra. Bardzo dobry poradnik. Dziękuję!
+1 głos
odpowiedź 15 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
edycja 16 listopada 2016 przez spokojny
Jeżeli to pendrive klasy 10, to śmiało możesz zainstalować na nim system na stałe. Ja kiedyś miałem zainstalowany Arch Linux + PekWM na 5 GB dysku i sprawnie działało. Te pendrive klasy 10 są dość szybkie, ja oczywiście jako Live CD polecę Ci dystrybucje SLAX, ewentualnie Manjaro Live CD + Cinnamon. Możesz też Ubuntu 16.10 lub Linux Mint 18. Mi akurat na tych Debianowatych wysypywał się menadżer pakietów Ruby/Rails całe to rvm. A pip z Pythonem/Django działał zawsze idealnie. https://sourceforge.net/projects/manjarolinux/files/community/Cinnamon/ https://www.slax.org/pl/download.php

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2015 w Ruby przez Jejkej Obywatel (1,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2023 w Ruby przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2022 w Ruby przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...