• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki rodzaj strony internetowej wybrać dla bloga?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2016 w HTML i CSS przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)
Hello again.
Napisałem swoją pierwszą stronę która będzie mi służyła jako blog książkowy. Została ona stworzona w konwencji one-page, czyli wszystkie informacje oraz posty ładują się na tej samej stronie.
Jednak teraz się zastanawiam, czy jest to dobre rozwiązanie? Bo w zasadzie dobrze by było żeby każdy post miał swój własny adres, żeby ludzie mogli łatwo wymieniać się linkami i odnosić się do konkretnych recenzji (postów).
Co wy na ten temat sądzicie?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
Moim zdaniem nie ma sensu wymyślać koła od nowa i skorzystać np. z Wordpressa. Jeśli masz talent do html i cssa możesz stworzyć własny wygląd. A tak dostajesz wszystko w jednej paczce.
komentarz 14 listopada 2016 przez niezalogowany
No... Za chwilę cały internet to będzie jeden wielki wordpress
komentarz 14 listopada 2016 przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)
Nie chcę się uzależniać od serwisów takiego typu.
komentarz 14 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
To tylko narzędzie. Gotowe rozwiązanie 'z palca'. No chyba, że wyobrażasz sobie napisanie czegoś takiego samemu. W takim wypadku chylę czoła.
komentarz 14 listopada 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Nie chcę się uzależniać od serwisów takiego typu.

Wordpress to CMS.
Ja ze swojej strony zaproponowałbym Jekyll-a

komentarz 15 listopada 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Jekyll jest fajny… Dopóki nie natkniemy się na jakikolwiek problem. Wtedy jest przekleństwem ;)
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

A co ty na to, aby połączyć "one-page" [I to w mocnym cudzysłowie] z fajnie wyglądającymi linkami?

Taki efekt można uzyskać korzystając z History API, a dokładniej z metody pushState oraz oczywiście z xhr/ajax
Efekt, który chcesz osiągnąć to coś w tym stylu: jquery-pjax [Jeżeli nie korzystasz z jQuery to łatwo możesz znaleźć coś pod frazą pjax pure js]

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
To co zrobiłeś to nie jest dobre rozwiązanie. Też kiedyś coś podobnego zrobiłem, stwierdzam że to było dużo pracy a efekt był nikły. Ciężko się połapać co jest czym, przy dużej stronie. Polecam ci osobiście Wordpressa lub Joomla. Wordpress jest łatwiejszy i szybko się go można nauczyć.
komentarz 14 listopada 2016 przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)
Kiedy dodam swoje pliki html, css i grafiki to czym mogę w Wordpressie zarządzać? Jakie są jego możliwości?
komentarz 15 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
tak jest taka możliwość. Poczytaj więcej sobie więcej w internecie, bo dużo do pisania.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2018 w Nasze projekty przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Offtop przez wixonekk Nowicjusz (150 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...