• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wygenerowane encje w symfony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
415 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w PHP przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
Cześć, jak wygeneruje encje do folderu Entity, i mam juz wygenerowane kody dla np:
Pracownik
Uczeń
itd.

i są tam relacje, to jestem w stanie sprawdzić poprawność wygenerowanych kodów nie przegladając  setek linijek jedna za drugą? Przyznam szczerze ze mam pewne wątpliwości ze wszytskie relacje zrobilu się w pełni dobrze za pomocą paru komend w konsoli,  :

php bin/console doctrine:mapping:import --force AppBundle xml

php bin/console doctrine:mapping:convert annotation ./src $

php bin/console doctrine:generate:entities AppBundle

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jeżeli masz dobrze zrobione relacje zgodnie z dokumentacją to podczas importu oraz konwersji będzie raczej wszystko OKI.

Problem z relacjami jest przy tworzeniu encji z gotowego modelu bazy.
komentarz 13 listopada 2016 przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
Mam zrobiony model w MySQL workbench, potem zaimportowany do phpmyadmin i gdy mam już gotowa baze danych w phpmyadmin to wykonuje te powyzsze 3 komendy.

i moje wątpliwości są uzasadnione tym, że np mam zadbane o to zeby w bazie danych byly same relacje ManyToOne,  a np w kodzie widac OneToOne , oto jeden z przykładów:

/** * @var \AppBundle\Entity\Przedmiot * * @ORM\Id * @ORM\GeneratedValue(strategy="NONE") * @ORM\OneToOne(targetEntity="AppBundle\Entity\Przedmiot") * @ORM\JoinColumns({ * @ORM\JoinColumn(name="przedmiot_id_przedmiot", referencedColumnName="id_przedmiot") * }) */ private $przedmiotPrzedmiot;

 

błąd czy tak ma byc?
komentarz 13 listopada 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Coś masz nie tak z relacjami? Patrząc na @ORM\JoinColumn

http://forum.pasja-informatyki.pl/186502/integracja-doctrine-z-istniejaca-baza
komentarz 13 listopada 2016 przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
z tego co wiem to relacje są w pełni dobrze zrobione  a w tej linijce jest klucz obcy takie nazewnictwo z mysql workbench :
@ORM\JoinColumns({ * @ORM\JoinColumn(name="przedmiot_id_przedmiot",

dość niepocieszająca informacja bo baza danych jest dość obszerna bo taka musi być a nie mialem do czynienia wczesniej z takim uzupełnianiem kodu i troche poruszam sie w tym po omacku, brak doświadczenia, i np nie wiem czy nawet jesli mam dobrze bo nie mam odniesienia
komentarz 13 listopada 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Klikałeś dalej w link?

Tu relacje:

http://docs.doctrine-project.org/projects/doctrine-orm/en/latest/reference/association-mapping.html

Ja tu widzę, że masz relację z tą samą encją, tak jakby była w relacji ze samą sobą?

komentarz 13 listopada 2016 przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
Kliknąłem i odesłało mnie do tego problemu ktory myślałem ze udalo się zazegnać, i z tej strony która podeslaleś teraz uczyłem się tego na początku ,
może się to blednie wygenerowalo bo relacje są przed tym generowaniem dobre, chyba wysle fragment BD i fragment kodu zeby od razu ustalic  poprawność lub jej całkowity brak
komentarz 13 listopada 2016 przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
edycja 13 listopada 2016 przez wanderer

mam coś takiego i co z tym composer.phar mam zrobić ?
juz wczesniej instalowalem composer

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2018 w PHP przez sebastian_23 Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,496 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2019 w PHP przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w PHP przez Ace Nowicjusz (200 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...