• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Builder c++ zabezpieczenie EDIT przed wpisywaniem liter i wywalaniem programu gdy edit jest pusty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
422 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w C i C++ przez MrFraxis Początkujący (390 p.)

Witam!

Piszę prosty benchmark w builderze sprawdzający ile trwa wykonanie każdej pętli. Chcę dodać do niego możliwość wpisania ile razy pętla ma się powtórzyć więc dodałem komponent o nazwie Edit. Generalnie gdy wpisuję liczby to to działa ale problem pojawia się w momencie, gdy usunę wszystkie liczby z okna. Wyskakuje błąd brzmiący:

"Project Project1.exe raised exception class EConvertError with message "' is not a valid integer value'. Process stopper. Use Step or Run to continue.

Wiedząc w jaki sposób mój wykładowca sprawdza programy muszę zabezpieczyć jakoś program przed takim błędem.

Po drugie muszę jeszcze jakoś zabezpieczyć się, żeby po wpisaniu liter lub innych znaków ( wszelkie znaki jakie są na klawiaturze oprócz cyfr, liczby ujemne, liczby z liczbami po przecinku no i zawsze muszą być większe od 0) wyrzuciło jakiś komunikat np. " Należy wpisać liczby większe od 0!!!" i wrzuciło do edita domyślną wartość np. 1

Próbowałem już kilka metod ale niestety żadna nie zadziałała a niektóre psuły już to co do tej pory napisałem :/

PS. Tak wiem o tym, że EDIT ma wartości AnsiString więc napisałem krótki kod konwertujący do inta liczby

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Z tego co wiem to builder ma osobny komponent typu edit na liczby. Taki z przyciskami obok. Może użyj jego, gdyż ma obsługę błędów już w sobie.
komentarz 13 listopada 2016 przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
Prawdę mówiąc nie wiem o którym komponencie mówisz :/ Przeglądam je i jedyne co znalazłem z przyciskami to TrackBar i UpDown ale nie mogę tam ręcznie wpisywać liczb
komentarz 13 listopada 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
CSpinEdit w zakładce Samples. W properties możesz ograniczyć zakres oraz podać co ile ma się zwiększać/zmniejszać wartość.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w C i C++ przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 814 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w C i C++ przez PaaaV Nowicjusz (140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...