• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux - konfigurowanie Nessusa

0 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Bartosz Czekaj Nowicjusz (150 p.)

Witam

Próbuję sobie skonfigurować Nessusa w systemie Kali Linux. Zainstalowałem już Nessusa i teraz wpisałem do konsoli /etc/init.d/nessusd start, i teraz próbuję wejść na te stronę podaną po instalacji Nessus, w moim przypadku jest to https://kali:8834/, jednak otrzymuję następujący komunikat:

Dlaczego nie mogę przejść na tę stronę?

1 odpowiedź

+8 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez shead VIP (131,600 p.)
wybrane 13 listopada 2016 przez draghan

Najlepsza

Kolejna osoba z poziomem wiedzy nieadekwatnym do systemu, przecież komunikat błędu mówi wszystko: "ssl_error_rx_record_too_long".

Po zobaczeniu czegoś takiego powinieneś skopiować błąd i połączyć go ze słowem "nessus", w rezultacie otrzymujesz: "nessus ssl_error_rx_record_too_long" co wklejasz do swojej ulubionej wyszukiwarki, np Duck Go Go, albo Google (ja wybrałem Google); w rezultacie ~0.46 sekundy później otrzymujesz 139 wyników opisujących ten problem, na pewno znajdziesz tam rozwiązanie.

(tak, moja odpowiedź nie jest przyjemna - ale jeżeli ktoś bierze Kali jako swój system to zakładam, że ma pewną wiedzę, albo potrafi ją zdobyć - tutaj jeżeli ktoś nie wie co robi, może sobie zrobić krzywdę)

komentarz 13 listopada 2016 przez Bartosz Czekaj Nowicjusz (150 p.)
Ok dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez saikeN_N Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 270 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Aleks Marchelak Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 402 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Alex.Ironside Mądrala (6,610 p.)
Obowiązuje już zaktualizowany regulamin.

Czy wiesz, że nie musisz już odświeżać strony głównej?

Lista pytań i odpowiedzi aktualizuje się automatycznie!

38,715 zapytań

76,648 odpowiedzi

149,823 komentarzy

18,118 pasjonatów

Przeglądających: 290
Pasjonatów: 22 Gości: 268

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...