• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Płatny staż/praktyki programistyczne (C++, C#)

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,732 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mateusz Mohr Nowicjusz (140 p.)

Witam wszystkich!

Ostatnimi czasy postanowiłem skończyć z wyjazdami za granicę, za dobrze płatną, chodź bardzo ciężką wakacyjną pracą. Uznałem więc, że jako iż jestem na ostatnim roku w technikum informatycznym, muszę poważnie wziąć się do pracy nad sobą, żeby dostać się na staż programistyczny i zacząć na poważnie rozwijać się w tej dziedzinie.

Zainteresowała mnie oferta stażu w Katowicach w Artifex Mundi S.A.

Wymogi firmy nie są spore, chodź muszę jeszcze trochę popracować. W pierwszej kolejności zmieniłem środowisko pracy z dev c++ oraz code blocks na visual studio. Następnym krokiem w próbie dostania się na ten staż jest dla mnie podszkolenie się z C++, w którym spędziłem już wile nocy w ciągu kilku ostatnich lat, a projekty szkolne nigdy nie stanowiły dla mnie żadnego problemu. Mimo to, czeka na mnie jeszcze parę filmików z kanału "Pasja informatyki" oraz książki w które ostatnio się zaopatrzyłem "Symfonia C++ standard" tom 1 i 2.

Co do C#, sprawa wygląda trochę gorzej... W tym wypadku muszę zacząć od postaw. Choć wiem, że umiejętność programowania w innych językach, znacząco pomoże mi w szybkiej nauce, to jednak w tym miejscu muszę prosić społeczność tego forum o pomoc.

Czy znacie jakieś dobre kursy, bądź książki z których w przyjemny sposób można nauczyć się programować w C#?

Ale wracając do sedna sprawy, a mianowicie stażu. Z informacji które udało mi się znaleźć w czeluściach internetu wynika, że przed przyjęciem na staż, firma ta chce zapoznać się z projektami, które do tej pory wykonaliśmy. Niestety ja w posiadaniu, żadnych ciekawych projektów nie jestem. I tutaj ponownie muszę zwrócić się o pomoc.

Jakie ciekawe projekty mogę wykonać? 

Chodzi mi o konkretne przykłady, najlepiej na różnych poziomach trudności, zaczynając od programów które liczą proste zadania matematyczne, a kończąc na np grze w szachy z rozwiniętą inteligencją przeciwnika. Jednak na początek zależy mi głównie na programach konsolowych, gdyż głównie w takich się specjalizowałem (jeśli mogę tak nazwać swoją skromną praktykę) 

Równie chętnie posłucham waszych opinii na temat stażów programistycznych, własnych doświadczeń itp.

Bardzo zależy mi na dostaniu się na ten staż, więc liczę na treściwe odpowiedzi na zadane pytania, rozwinięcia tematu stażów itp. Bardzo chętnie przeczytam oraz przedyskutuję każdą opinię.

Z góry dziękuję za wszystkie wpisy.

4
komentarz 12 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
"C++, w którym spędziłem już wile nocy w ciągu kilku ostatnich lat", "czeka na mnie jeszcze parę filmików z kanału 'Pasja informatyki'" hmmm...
komentarz 12 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Może dla utrwalenia i uporządkowania wiedzy. smiley

3
komentarz 13 listopada 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Jeśli utrwala wiedze na filmikach MZ to znaczy, że niezbyt wiele się nauczył przez te pare lat.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez niezalogowany
edycja 12 listopada 2016

Jeżeli twoja wiedza z C++ zamyka się na tym co pokazuje MZ (nawet po przeczytaniu Symfonii) to nie masz nawet co się wybierać na staż, nie ten level (co nie oznacza, że nie masz się szkolić, po prostu "podstawowy poziom" dla firm to taki "średnio-zaawansowany" w danym języku)

C++ w większości corpo to tak naprawdę Python, no chyba że dobrze ogarniasz CPP (standard C++11, C++14 nie jest ci obcy). C# pewnie na mniejszym poziomie (albo nieco innym kontekście), ale jeżeli jest wymagany zarówno CPP i C# to na pewno będziesz używał obu.


Projekty są potrzebne bo w ten sposób pokazujesz że coś umiesz, jakie projekty? Radzę poszukać czym zajmuje się ta firma i w tym kierunku coś zrobić, jeżeli IoT to robisz projekt zaczepiający o IoT, itd
Na start możesz coś zrobić z listy: https://i2.wp.com/szymonsiarkiewicz.pl/wp-content/uploads/2016/05/tasks.jpg

@edit: teraz widzę że to gamedev, więc jest nieco łatwiej, ale dalej MZ to za mało

komentarz 12 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Szymon pytanie do Ciebie... bo widzę ten link Twój już któryś raz z kolei. smiley

O co chodzi tam z tymi zadaniami? Są to angielskie nazwy programów i tylko nazwy? A resztą czyli np. modelem danego programu już się zajmujemy sami? smiley

1
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany

To są same nazwy, bo już one mówią sporo za siebie, a nie ma dokładniejszych opisów nie ma bo dzięki temu są bardziej elastyczne.

Np "Name generator", każdy wie czym to ogólnie jest: bierzesz kilka losowych słów, łączysz razem i masz nazwę ( http://random-name-generator.info/ ), ale już tak prosty projekt można wykonać na wiele sposobów:

  1. "naiwnie": uruchom program, załaduj n słów z pliku, wylosuj k <= n słów, złącz razem i zakończ program - wadą jest oczywiście rosnący czas wykonywania wraz z ilością słów w słowniku
  2. "sprytniej": wykonaj preprocessing na słowniku np podziel wszystkie słowa na mniejsze pliki z wyrazami o równej długości, uruchom właściwy program, wylosuj k<=n słów, wczytaj potrzebne słowa z pliku, zakończ program - najbardziej kosztowny jest jednorazowy (na update słownika) preprocessing, dopóki słownik nie zmieni swojej zawartości to czas pobierania słowa jest ~stały, niezależny od wielkości słownika
  3. "sprytniej" (inna wersja): pomysł podobny do (2), można w preprocessingu zastosować w słowniku padding, tak aby słowa były równej długości

Jeżeli ktoś jest ciekawy realizacji (2), to kiedyś w ramach zabawy w PiGames robiliśmy name generator, implementacja jest tutaj: https://github.com/sheadovas/NameGenerator

Inne problemy są równie ciekawe i już na starcie mogą być bardziej imponujące np IRC Bot, Web Crawler, czy LISP interpreter

komentarz 12 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Dzięki. smiley Ale jak patrzę na ten kod: https://github.com/sheadovas/NameGenerator/blob/master/preprocessing.cpp to czuję, ile jeszcze mnie czeka do nauczenia. laugh

komentarz 13 listopada 2016 przez Mateusz Mohr Nowicjusz (140 p.)
Nikt nie mówił, że będzie łatwo! Mam jakieś 6-7 miesięcy czasu, żeby maksymalnie podciągnąć swoje umiejętności. A jeśli nie uda się za pierwszym razem, to będę próbował jeszcze na studiach, aż do skutku!

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 2,141 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...