• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Grafika izometryczna (sprite sheets, tilesets) do stworzenia gry na silniku Unity 3D ("ala Diablo II")

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
764 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Grafika i multimedia przez Hubert Makowski Nowicjusz (220 p.)
edycja 12 listopada 2016 przez Hubert Makowski

Witam

Mam problem odnośnie grafik we własnych projektach gier. Mianowicie nie potrafię, nie lubię własnoręcznie tworzyć grafiki tym bardziej izometrycznej, którą następnie wykorzystujemy do stworzenia własnej gry, ponieważ to zajmuje dużo czasu, a ja wolę to przeznaczyć na programowanie.


Moje pytanie to czy istnieje narzędzie do wyeksportowania grafiki z gry takiej jak np. Diablo 2 / Flare (głównie chodzi o izometrię + ponury klimat) do postaci sprite sheets, tilesets? Lub czy zna ktoś strony typu opengameart.org gdzie takie typu grafiki izometryczne bym mógł bez problemu znaleźć?


Oczywiście wszystko to jest dla własnego użytku i nauki tworzenia gier :) a jest zupełnie inny efekt jak świat po którym poruszamy się postacią wygląda jak legendarna gra Diablo 2

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez Radek Budnik 1 Obywatel (1,160 p.)
edycja 21 stycznia 2017 przez HaKIM
Nie da się. A w ogóle firma która wydała grę Diablo mogłaby cię posądzić o plagiat tak nie można. Zabrania to ustawa o prawach autorskich. Wszystkie gry są chronione prawem autorskim dokładnie gra jest traktowana jako program komputerowy i ta ustawa to opisuje: Ustawa o prawach autorskich i pokrewnych rozdział 1 Art.1
komentarz 21 stycznia 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Psst! W ogóle! 

Ps. `Mogłaby` piszemy razem.

PPs. Więcej błędów nie chce mi się poprawiać.

komentarz 21 stycznia 2017 przez Radek Budnik 1 Obywatel (1,160 p.)
nie przyzwyczaiłem się jescze do klawiatury motylkowej w moim nowym macbooku
komentarz 21 stycznia 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Haha... Rozumiem. ;)

Za 2 tyg. powinno być OK. wink

komentarz 21 stycznia 2017 przez Radek Budnik 1 Obywatel (1,160 p.)
Wolę klawiaturę z mojego starszego maca
komentarz 21 stycznia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Wątpię, by było to "nieprzyzwyczajenie się" do klawiatury, raczej brak znajomości zasad ortografii.
komentarz 26 stycznia 2017 przez Hubert Makowski Nowicjusz (220 p.)

Dobra ale jeśli chodzi o plagiat to tylko w przypadku jak grę chcę wypromować i sprzedać. 

Czytaj do końca...

Oczywiście wszystko to jest dla własnego użytku i nauki tworzenia gier :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,683 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2017 w Grafika i multimedia przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2016 w C# przez natrov Gaduła (3,970 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 300 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...