• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka do nauki języka sql

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
6,233 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)

Czy ktoś z was korzystał z książki Praktyczny kurs SQL. Wydanie III ?

Warto w nią zainwestować? 

Jak ją oceniacie?

Jakie inne książki o tej tematyce moglibyście polecić

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
wybrane 12 listopada 2016 przez fanpajny
 
Najlepsza
Ja bym zainwestował w: http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworzenie-stron-www-vademecum-profesjonalisty-wydanie-czwarte-luke-welling-laura-thomson,phms4v.htm

Z tej książki ogarniesz PHP i MySQL i wykorzystasz to na projektach, które są zawarte w książce (np. sklep internetowy).

Chyba, że chcesz się parać zwykłym SQL w takim razie ta książka co podałeś jest (chyba) najlepsza.

Pozdrowionka!
2
komentarz 12 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
książka z z 2009r. nieźle.
komentarz 12 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Z tej książki ogarniesz PHP i MySQL i wykorzystasz to na projektach, które są zawarte w książce (np. sklep internetowy).

książka z z 2009r. nieźle.

Polecam tą nowszą książkę http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-nowicjusza-do-wojownika-ninja-kevin-yank,phmnow.htm

Na Helionie niedostępna. Szukaj na Allegro.

komentarz 13 listopada 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Boshi. Jak cię to tak bardzo kuje w oczy, że książka jest z 2009 r. to żeby sprawiedliwości/formalności (niepotrzebne skreślić) stało się zadość to napisz do adminów, żeby podlinkowali w zakładce "Książki warte uwagi" najnowsze wydanie owej książki, o którą dysputa się toczy.

To przecież prosi o pomstę do nieba w Twoim mniemaniu, więc zrób coś z tym zanim będzie za późno!
komentarz 13 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
nie ma nowszego wydania niż to z 2009r więc nie wiem o czym piszesz.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
Do nauki SQL w przynajmniej w stopniu podstawowym nie musisz korzystać z książek masz wiele wiedzy w internecie np.

www.w3schools.com

http://dev.mysql.com/

Książki którymi warto się zainteresować to tą co podałeś czyli Praktyczny kurs SQL oraz SQL vademecum.
komentarz 12 listopada 2016 przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)
O www.w3schools.com już słyszałem wiele opini i zazwyczaj były one negatywne
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez Artur Czerwiński Początkujący (260 p.)
Tak naprawdę zależy do czego potrzebujesz używać SQL'a, czy do tworzenia stron internetowych (MySQL) lub do odpytywania bazy danych z Oracle, Microsoft SQL Server a nawet Microsoft Access. Z MySQL Ci nie pomogę, bo jeszcze nie mam umiejętności aby Ci w tym temacie coś poradzić, natomiast jeżeli potrzebujesz układać skrypty aby wyciągnąć dane z określonego programu bazo-danowego to polecam polską książkę Katarzyny Żmudy "Jak osiągnąć mistrzostwo w konstruowaniu zapytań". Jest ona dosyć świeża (2015 rok), uprzedzam od razu, w tej książce nie jest zawarte jakiego programu bazo-danowego używać (ja korzystałem z Microsoft SQL Server 2014) i owszem zdarzają się w niej błędy (chociaż jest ich niewiele). Niemniej najważniejsze w książce jest to, że zawiera ogromną ilość przykładów i ćwiczeń do rozwiązania. Nie wiem jak jest u Ciebie, ja jednak najszybciej uczę się przez praktykę, dlatego tą pozycję polecam z trzech powodów: 1) Ilość ćwiczeń w każdym rozdziale, a następnie kolejna dawka ćwiczeń sprawdzająca nabytą wiedzę ;P, 2) Kosztuje tylko 55 zł (niewielka cena za nowe umiejętności), 3) Co tu dużo pisać książka napisała Polka, także to już chyba mówi samo za siebie ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 620 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2016 w SQL, bazy danych przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Remo Początkujący (280 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...