• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

macbook air i etui ochronne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
830 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
Cześć wszystkim ;)
Od niedawna jestem użytkownikiem macbooka air. Jestem z niego bardzo zadowolony więc aby jeszcze bardziej o niego zadbać postanowiłem zaopatrzyć się w etui wraz z gumowymi zatyczkami na wszystkie porty, chroniące przed kurzem oraz silikonową nakładkę na klawiaturę, która ma chronić przed tłustymi palcami itp ;) Wiem, że trochę przesadzam ale wciąż jestem studentem i jednak te kilka tysięcy, które kosztował macbook kosztowało mnie wielu godzin pracy, dlatego póki co będę na niego szczególnie uważał ;)

W tym momencie rodzi się moje pytanie ;) czy takie etui i wszystkie "ochraniacze" w postaci gumowych zatyczek i maty na klawiaturę nie wpływają w żaden sposób negatywnie na układ chłodzenia macbooka czy cokolwiek innego ;) Zastanawiam się czy gdzieś tam gdzie nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, nie ma poukrywanych żadnych istotnych wentylatorów itp ;)

poniżej klejam link do aukcji allegro gdzie można zakupić takie etui:
http://tnij.org/macbookcase5w1

Pozdrawiam i dziękuję za rady ;)
komentarz 12 listopada 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Sam mam "etui" na macbooka, nie zauważyłem, żeby się nagrzewał. Co do zatyczek na porty, nie są one stworzone do chłodzenia więc niemają z tym nic wspólnego. Co do klawiatury, tu nie jestem pewny ale raczej nie.
komentarz 12 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Jestem z niego bardzo zadowolony więc aby jeszcze bardziej o niego zadbać

;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Twoje obawy to nic raczej nic strasznego. Lecz mam dla ciebie jedną radę. Jeżeli jest bardzo gorąco i korzystasz bardzo długo z niego, to warto lepiej zdjąć etui. Aby była lepsza wentylacja.
komentarz 12 listopada 2016 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Trochę nieprawda, macbooki mają słaby układ chłodzenia, ale nawet przy wymagającej pracy etui im nie szkodzi.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Mam takie samo etui od roku - jakościowo mocno przeciętne, zatyczki nic nie szkodzą, ale przy częstym przemieszczaniu potrafią wypadać, na odprowadzanie ciepła prawie w ogóle nie wpływają.

Odnośnie laptopa - bardzo dobry wybór, mam takiego w wersji 11 calowej - coś wspaniałego. ;)
komentarz 12 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Mnie by sam system irytował, zbyt się przyzwyczaiłem do Windowsa, ale ostatnio mocno się zastanawiałem nad MacBookiem Pro 13, ze względu na budowę bo macbooki są małe jak prawie nic innego z konkurencji. Na szczęście udało mi się znaleźć Dell xps 13, jest mniejszy przez bardzo małe ramki (Infinity Edge) ale niestety tył ma trochę grubszy. Mimo wszystko i tak jest mały. A jakbym kupił macbooka to i tak bym zainstalował Windowsa po jakimś czasie ;D
komentarz 12 listopada 2016 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
No właśnie mnie to macbooków ciągnie tylko jakość wykonania i system, windowsa bym nie przeżył. Linux albo macOS - z windowsem bym zwariował. :P

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,042 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 756 wizyt
pytanie zadane 13 września 2015 w Offtop przez Waszek Gaduła (4,130 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...