• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bezpieczeństwo tego forum

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
491 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany

Można by naprawić jakoś fakt że hasła z formularza logowania są wysyłane luzem bez żadnych zabezpieczeń?

 

komentarz 12 listopada 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 12 listopada 2016 przez HaKIM

Nie jest to przypadkiem za sprawą braku protokołu TSL TLS?

komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
TLS
komentarz 12 listopada 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ups. ;)

Oczywiście chodziło mi o TLS. :)
komentarz 12 listopada 2016 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Nie na temat, ale jakiej wtyczki używasz do pokazania wykorzystania CPU w Macintoshu?
komentarz 12 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Przyłączam się do pytania.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 12 listopada 2016
 
Najlepsza
Pewnie trzeba byłoby używać https i tego problemu by nie było, ale na hostingu współdzielonym na jakim stoi nasze forum pewnie możliwości użycia darmowego certyfikatu Let's Encrypt nie będzie, a za płatny ktoś musiałby zapłacić. A skoro nie jest to niezbędne to pewnie tak się nie stanie.

PS Jeśli już mowa o bezpieczeństwie to gratuluję udostępnienia danych wystarczających spokojnie na uzyskanie dostępu do Twojego konta (zakładając, że ta sama sesja jest ciągle aktywna) ;)
1
komentarz 12 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nieźle, podać ciasteczko sessji na pubiku :D
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
Nope już nie aktualne
komentarz 12 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A na jakiej podstawie to stwierdziłeś?
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
Poza tym komu by się chciało z tym babrać moje konto nic nie znaczy Konto administratora/redaktora było by ciekawsze
komentarz 12 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie wiem, ale chciałbyś, aby ktoś podszył się pod Ciebie i z Twojego konta robił jakieś brzydkie rzeczy? Polecam jednak wylogować się i usunąć sobie sesję tak aby zmieniło się jej id bo nie chciałbym za chwilę robić dochodzenia kto się komu włamał na konto i co tam złego zrobił...
1
komentarz 12 listopada 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

hostingu współdzielonym na jakim stoi nasze forum

Trochę śmiech na sali zważywszy na to jak rozwinięte jest forum. Congratz MZ. 

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Ciekawe, muszę ogarnąć tego Wiresharka ;)

PS: Nasze forum nie jest meega duże - statystyki kłamią, myślę że na forum jest stałe ~200 osób maks. Ale co się dzieje w przypadku wykopu w takim razie, skoro on jedzie na HTTP? A to jeden z większych polskich portali w sieci :v
1
komentarz 12 listopada 2016 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)

logowanie na wykopie jest po HTTPS laugh

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez niezalogowany

Pewnie że można, ale TLS kosztuje. Trzeba by tam wyżej pytać (ewentualnie coś samemu zorganizować)

Nie znam zbyt dobrze tematu, ale ciekaw jestem jak sprawdzają się takie rzeczy - certbot - ktoś się orientuje?

komentarz 12 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Nie znam zbyt dobrze tematu, ale ciekaw jestem jak sprawdzają się takie rzeczy - certbot - ktoś się orientuje?

Jak dobrze widzę to jest po prostu jakieś narzędzie do zainstalowania darmowego Let's Encrypt, nie wiem po co, bo spokojnie można działać bez tego, nie wczytywałem się. A samo Let's Encrypt sprawdza się bardzo dobrze - sam korzystam i działa normalnie, jedyna wada jest taka, że trzeba co 3 miesiące odnawiać certyfikat, ale można to wrzucić np. w crona i problemu nie ma ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 601 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2016 w Sprawy forum przez Piotr Więcek Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 351 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 288 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez mqnb Nowicjusz (130 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...