• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odzyskiwanie grub

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
353 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Saul23 Nowicjusz (120 p.)
Witam, sytuacja wygląda tak, miałem laptopa z systemem MeeGo, chciałem zainstalowac androida, po instalacji chcialem uruchomic komputer, ale wyskakiwal mi tylko błąd error 17 i nic wiecej, kombinowałem z instalacją innych systemow linux itp, ale nic to nie dalo ( przy instalacji linuxa wyskoczylo, że nie mozna zainstalowac gruba i system nie bedzie dzialac) teraz po uruchomieniu komputera miga tylko "-" i nic sie nie dzieje. Moge prosic o jakies porady

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 listopada 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
  1. Porada pierwsza nie instalować dziwactw na sprzęcie do tego nieprzeznaczonym.
  2. Instalacja jakiejś normalnej dystrybucji Linuksa i format całego dysku podczas partycjonowania
  3. Poprawna instalacja gruba na /dev/sda
komentarz 11 listopada 2016 przez Saul23 Nowicjusz (120 p.)
Właśnie największy problem z tą instalacją gruba, możesz cos rozjaśnic
komentarz 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Cześć.

Myślę że na tą chwilę będzie problem z rozjaśnianiem bo.

kombinowałem z instalacją innych systemow linux itp, ale nic to nie dalo ( przy instalacji linuxa wyskoczylo, że nie mozna zainstalowac gruba i system nie bedzie dzialac) teraz po uruchomieniu komputera miga tylko "-" i nic sie nie dzieje.

 Nikt nie wie poza Tobą jakie distro ostatnio instalowałeś.

Usilnie Cię proszę wykonaj punkt drugi naszego kolegi @manjaro

Jestem prawie pewny że nie masz żadnych ważnych danych na dysku,sądząc po ilości "eksperymentów" jakie wykonałeś.

Życzę powodzenia i Pozdrawiam.

Distra Linuksa możesz wybrać tu

http://distrowatch.com/index.php?language=PL

Albo poczytać tematy z tego forum lub jakiegokolwiek innego związanego z Linuksem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 334 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 648 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez boneoflive Użytkownik (930 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...