• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odzyskiwanie grub

0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Saul23 Nowicjusz (120 p.)
Witam, sytuacja wygląda tak, miałem laptopa z systemem MeeGo, chciałem zainstalowac androida, po instalacji chcialem uruchomic komputer, ale wyskakiwal mi tylko błąd error 17 i nic wiecej, kombinowałem z instalacją innych systemow linux itp, ale nic to nie dalo ( przy instalacji linuxa wyskoczylo, że nie mozna zainstalowac gruba i system nie bedzie dzialac) teraz po uruchomieniu komputera miga tylko "-" i nic sie nie dzieje. Moge prosic o jakies porady

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 listopada 2016 przez manjaro Nałogowiec (29,290 p.)
  1. Porada pierwsza nie instalować dziwactw na sprzęcie do tego nieprzeznaczonym.
  2. Instalacja jakiejś normalnej dystrybucji Linuksa i format całego dysku podczas partycjonowania
  3. Poprawna instalacja gruba na /dev/sda
komentarz 11 listopada 2016 przez Saul23 Nowicjusz (120 p.)
Właśnie największy problem z tą instalacją gruba, możesz cos rozjaśnic
komentarz 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (28,890 p.)

Cześć.

Myślę że na tą chwilę będzie problem z rozjaśnianiem bo.

kombinowałem z instalacją innych systemow linux itp, ale nic to nie dalo ( przy instalacji linuxa wyskoczylo, że nie mozna zainstalowac gruba i system nie bedzie dzialac) teraz po uruchomieniu komputera miga tylko "-" i nic sie nie dzieje.

Nikt nie wie poza Tobą jakie distro ostatnio instalowałeś.

Usilnie Cię proszę wykonaj punkt drugi naszego kolegi @manjaro

Jestem prawie pewny że nie masz żadnych ważnych danych na dysku,sądząc po ilości "eksperymentów" jakie wykonałeś.

Życzę powodzenia i Pozdrawiam.

Distra Linuksa możesz wybrać tu

http://distrowatch.com/index.php?language=PL

Albo poczytać tematy z tego forum lub jakiegokolwiek innego związanego z Linuksem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 185 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 211 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca w Systemy operacyjne, programy przez ChrisOOO Początkujący (300 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

66,399 zapytań

113,154 odpowiedzi

239,540 komentarzy

46,660 pasjonatów

Przeglądających: 301
Pasjonatów: 14 Gości: 287

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...