• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem (Porty USB nie odpowiadają) - Help! ;/

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
343 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)

Opiszę sytuacje jak to się stało:

- wcześniej nie miałem żadnych problemów ze sterownikami, wszystko śmigało.

- postanowiłem sobie zaktualizować sterowniki (menadżer urządzeń > Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej)

- każdego po kolei w taki sposób: Aktualizuj oprogramowanie sterownika > Przeglądaj mój komputer w celu poszukiwania sterowników > pozwól mi wybrać z listy sterowników na moim komputerze > i tutaj wybierałem w sumie jedną opcje bo tylko jedna była. Sterowniki były zgodne, żadnych błedów, nic takiego.

- Przy którymś ze sterowników usłyszałem dźwięk odłączenia usb od komputera, i przestała chodzić myszka

 

Jak widzicie proces był naturalny, żadnych trzecich programów...

Co probowalem robic? Przeszukalem pol internetu,siedze nad tym juz 6 godzin:

- Resetowałem komputer kilka razy, z podłączonym USB, bez podłączonego, z zasilaczem, bez zasilacza...

- Patrzyłem czy w biosie pokaze pendrive gdy go wloze - nie pokazał

- zgodnie z instrukcjami od microsoftu ( nie dostalem indywidualnych jakby cos, znalazlem na forum ) odinstalowalem wszystkie sterowniki z zakładki "Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej" o której wcześniej była mowa, zresetowałem komputer, sterowniki wróciły, a myszka, pendrive nie. (myszka jest sprawna, pendrive tez)

- instalowalem sterowniki, recznie, programami kilkoma, reset komputera po każdej instalacji i dalej nic...

+ Telefon ładuje się przez USB od komputera, niemożliwe jest jednak przesyłanie danych (komputer nawet nie wykrywa)

+ Jakby ktos sie zastanawial to problem jest na laptopie i robie to na touchpadzie

nawet nie wiem czy są wszystkie kontrolery, nie pamiętam jak było przed "aktualizowaniem"...

+ Słuchawki działają, zdechło tylko USB (2/2 porty w laptopie)

Proszę o pomoc indecision

 

komentarz 11 listopada 2016 przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)
Czy reset ustawien komputera do ustawien fabrycznych (soft reset) usunie ten problem? Czy on usuwa zdjecia/filmy/muzyke/pliki tekstowe/jakies .cpp/.html ???

A gry i aplikacje nie z sklepu google?
komentarz 12 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 12 listopada 2016 przez marko
Hmm,soft reset.Chodzi Ci zapewne o to.

Przywracanie plików i ustawień systemowych.

Zasadniczym zadaniem opcji przywracania systemu jest pomoc w usunięciu problemów, które powodują kiepskie działanie komputera. Przywracanie nie wpływa na dokumenty oraz zdjęcia, czy też inne dane osobiste zawarte w systemie. Warto jednak pamiętać o tym, że programy oraz sterowniki zainstalowane po utworzony punkcie mogą zostać odinstalowane.

A tu artykuł w całości.

http://soisk.pl/tworzenie-punktu-przywracania-systemu-windows-10/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Patrzyłem czy w biosie pokaze pendrive gdy go wloze - nie pokazał

Pytanie dlaczego,prawda? //to już nie jest sprawa sterownika.

Upewnij się czy pen jest sprawny,sprawdzając go na innym kompie.

Teoretycznie,miej świadomość tego że pen może być uszkodzony(paskudnie) i może być przyczyną uszkodzeń obwodów USB w innych urządzeniach.

Menedżer urządzeń nie budzi zastrzeżeń(raczej).

 

komentarz 11 listopada 2016 przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)
jest czy nie jest sprawny, nieważne, nie chodzi myszka ktora jest sprawna bo sprawdzalem, i inne urzadzenia takze ;/
komentarz 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Przyjacielu nie rozumiesz mnie,sam napisałeś.

Patrzyłem czy w biosie pokaze pendrive gdy go wloze - nie pokazał

To może świadczyć o uszkodzeniu sprzętu.Zaznaczam może.

Uszkodzenie obwodu elektronicznego USB,nie działa nic co podłączysz do tego USB.

komentarz 11 listopada 2016 przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)
usb jest pusty albo uszkodzony, z nim juz wczesniej byly problemy, a sprzet nie jest mechaniczne uszkodzony bo to nie jest przypadek ze przy aktualizacji sterownikow dotyczacych usb przestaly dzialac porty usb, a telefon sie laduje, a myszka sie swieci w podlaczonym usb.
komentarz 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

a myszka sie swieci w podlaczonym usb.

To tylko zasilanie urządzenia(mysz itp.) +5V i masa

Są jeszcze piny D+ oraz D- a potem "elektroniczna droga" na której może zdarzyć się wszystko do kontrolera USB.

Nie myślę o uszkodzeniach mechanicznych aczkolwiek takie się zdarzają.

komentarz 11 listopada 2016 przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)
brak pomyslow? ;/
komentarz 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 11 listopada 2016 przez marko
U mnie?Czy u Ciebie? :)

Zaglądnij do BIOSU i szukaj wszystkiego co dotyczy USB i zapoznaj się z tymi ustawieniami.Biosy bywają różne więc tu zamilczę.

Jeśli jest ok i nadal USB nie będzie działał to.

Przeprowadź  doświadczenie.

1 Na sprawnym USB i penie przygotuj instalkę linuxa ,distro dowolne np.Mint,Ubuntu..

2 Sprawdź na sprawnym kompie,czy uruchamia się Mint (masz pewność że jest ok.)

3 Przełóż tak przygotowanego pena do swojego lapka i spróbuj uruchomić Minta.

Kierując się tym wpisem ...Patrzyłem czy w biosie czy pokaże pendrive gdy go wloże - nie pokazał.."Będą problemy prawda?

No dobra,nie poddajemy się,bo "odkrywamy" że jest do dyspozycji sprawny napęd optyczny.

Przygotowujemy płytę ze wspomnianym Mintem i bootujemy.Lecimy Live...

Pokazuje się piękny pulpit.

do gniazda USB wkładasz mysz lub pendriva i ....wszystko się wyjaśnia(może prawie wszystko)

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 921 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 652 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez marakuja Użytkownik (590 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...