• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zapisać własną rozdzielczość w ubuntu 16.04?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
401 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Szukam od kilku dni na necie, ale jestem kompletnym laikiem, a wszystkie poradniki napisane są dla osob, które siedza w tym sporo czasu. Ustawilem sobie mode 1440x900, bo moja karta nie obsluguje już ubuntu... Uzylem do tego xrandr, jednak po odswiezeniu komputera, mode znika. Wiem, że trzeba stworzyc jakis plik, cos wrzucic - ale nie wiem jak. Nie wiem nawet jak sie tworzy pliki. Bardzo prosze o pomoc krok po kroku..

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 listopada 2016 przez niezalogowany
Odświeżeniu komputera? Czyli reboocie?

Wejdź w: System -> Preferences -> Startup Applications -> Add

W "Command" wpisz randr z parametrami, które cię zadowalają (tak jakbyś wpisywał to z pacla w terminalu), powinno to zadziałać ;)
komentarz 12 listopada 2016 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Niestety nie zadziałało :(, mogłbys podac co mam dokładnie wpisac. Chciałbym miec rozdzielczosc 1440x900_60.00 oraz posiadam DVI-0

Pozdrawiam
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
xrandr -s 1440x900

Ale żeby być szczerym, to nie mam jak ci sprawdzić czy to na pewno działa, bo po prostu nie korzystam z ubuntu i nie jestem pewny czy autostart tak zadziała ;)

Można też zrobić to lepiej (przy założeniu że komenda powyżej działą ci gdy uruchamiasz ją ręcznie):

$ cd /etc/init.d/
$ sudo su
$ gedit fixscrnres.sh  # Możesz też użyć dowolnego innego edytora tekstowego

# wrzuć do tego pliku prosty skrypt:
#!/bin/sh

xrandr -s 1440x900

# w teminalu:
$ chmod ugo+x fixscrnres.sh
$ update-rc.d fixscrnres.sh defaults

 

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

W katalogu /etc/X11 powinien być plik xorg.conf wygenerowany przez np.nvidia-settings oczywiście jeśli takiej karty używasz.
komentarz 11 listopada 2016 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
używam radeon r9 270x, ktorej ubuntu już od wersji (pomoć) 16.04 nie wspiera, dlatego uzywam "domyslnych" sterowników, a xorg.conf jest pusty
komentarz 11 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Mam nadzieję że kolega @shead pomógł i wszystko już działa.

Dodam jedynie że istnieje  programik arandr.W środowisku X-ów wygodny w użyciu.

Pozdrawiam :)
komentarz 12 listopada 2016 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Niestety dalej nic :(

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,343 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez MCPlayG Użytkownik (840 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 917 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 343 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...