• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootcamp W Polsce

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,119 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Offtop przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Czy warto, i czy sa, i jak dzialaja bootcamp w Polsce? Mi chodzi jako web dev, bardziej front-end.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2016 przez niezalogowany
Nie warto, są, a jak mają działać?
komentarz 13 grudnia 2016 przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
A skąd taka zdecydowana odpowiedź, że nie warto? Można prosić o kilka słów więcej?
1
komentarz 30 stycznia 2017 przez niezalogowany
Bo każdy bootcamp działa tak samo - przetłumaczą Ci jakiś turbo-oczywisty tutorial z oficjalnej strony danej technologii, wmówią, że po ukończeniu Twoja szansa na zatrudnienie w zawodzie wzrośnie do prawie 100%, przekażą Ci swoją "wiedzę" i znikną. A Ty zostaniesz z podstawami, których i tak nie będziesz potrafił w praktyce wykorzystać.  Ludzi którzy nigdy nie programowali nie nauczysz tego od tak, na przykładzie jednego/kilku nic nie wartych projektów stworzonych na potrzeby wstępnego omówienia technologii.
1
komentarz 6 kwietnia 2017 przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
Mam nadzieję, że komuś przyda się ta odpowiedź.

Ukończyłem bootcamp Front-End organizowany przez Kodillę. Zapisując się na niego obawiałem się czy warto, ale teraz po jego ukończeniu uważam, że tak. Było warto.

Być może pewnych rzeczy można byłoby się nauczyć za darmo z Internetu, ale czy nie jest tak ze wszystkim? Angielskiego też można się nauczyć samodzielnie z książek, Internetu, a mimo tego ludzie zapisują się na kursy językowe. Z tym bootcampem programowania jest dokładnie tak samo.Dla kogoś kto nigdy nie miał styczności z programowaniem to super sprawa. Po pierwsze materiał jest dobrze przemyślany, dużo praktycznych ćwiczeń/pracy z kodem. Do dyspozycji miałem dedykowanego mentora, który doradzał i oceniał zadania. Oprócz tego dostęp do komunikatora gdzie można było kontaktować się z innymi kursantami i mentorami. Dla kogoś kto dopiero zaczyna to duże ułatwienie. Uważam, że trudno było by nauczyć się tylko z Internetu w krótkim czasie technologii poniżej:

HTML 5, CSS3, Sass, Bootstrap, JavaScript, jQuery, DOM, AJAX/API, Git/GitHub, RWD

To były główny zakres materiały kursu. Oczywiście, nie mam jeszcze opanowanych tych technologii w bardzo dobrym stopniu, ale poznałem je na tyle, że potrafię sam wykonywać różne projekty, a w razie problemów umiem znaleźć rozwiązanie w Internecie. Jednym z założeń kursu było nauczenie samodzielności.

Po zakończeniu kursu nadal przez 60 dni mam dostęp do materiałów oraz koordynator HR pomaga przygotować CV do rekrutacji do IT. Dodatkowo wyszukują ofert, które spełniają nasze oczekiwania.

Minusem kursu może być cena 4 500 zł. Dodam, że był to kurs online.
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez mateusz87 Nowicjusz (140 p.)
Oto moja historia dotycząca bootcampu :)

Jestem osobą głodną wiedzy i lubię się ciągle rozwijać zatem korzystam z kursów i bootcampów  z eduweb.pl bo to świetna forma nauki, z której możemy korzystać w odpowiednim dla nas miejscu i czasie. Wierzę, że to czego się nauczyłem pozwoli mi pisać lepszy kod. Ostatnio brałem udział w kolejnym bootcampie zorganizowanym przez serwis eduweb.pl

Był  to Bootcamp z JavaScript. Biorąc udział w pierwszym bootcampie polubiłem jego formę nauki                   i postanowiłem, że chcę poszerzyć wiedzę z JS i skorzystałem z możliwości wzięcia udziału. Przejdę może do opisu samego bootcampu, a mianowicie rozpoczynamy od podstawowych rzeczy o JS i dalej uczmy się bardziej zaawansowanych aspektów i kończymy bootcamp na ES6. Materiału jest sporo i trzeba wygospodarować kilkanaście godzin tygodniowo żeby przerobić cały materiał jaki jest udostępniony oraz zrobić zadania w ramach ćwiczeń. Materiał udostępniony to głównie filmy wideo o bardzo dobrej jakości merytorycznej, które są prowadzone przez doświadczonych programistów. Raz w tygodniu odbywają się konsultacje na żywo podczas, których możemy omówić nasze wątpliwości oraz omawiane jest rozwiązywanie zadań. Konsultacje prowadzone były przez autora wielu kursów na eduweb - Piotra Palarza, które ma ogromną wiedzę i potrafi w jasny sposób odpowiedzieć na zadane pytania. Konsultacje na żywo uważam za największy atut tego bootcampu bo nie mamy do czynienia tylko samym materiałem i zawsze może zapytać o to, czego nie rozumiemy lub chcielibyśmy dogłębniej zrozumieć. Rozwiązywanie zadań jest również dobrą formą nauki gdyż zmusza nas do samodzielnego pisania kodu, uczenia rozwiązywania problemów no i w końcu utrwalania wiedzy z przerobionego materiału. Jeśli ktoś lubi się uczyć samodzielnie w domowym zaciszu to sądzę, że taki bootcamp się jemu spodoba.

Z czystym sumieniem będę polecał kursy i bootcampy w serwisie eduweb.pl ponieważ pozwalają się wiele się nauczyć w fajny i przystępny sposób. Z pewnością jeszcze będę korzystał w przyszłości z kolejnych bootcampów na eduweb.pl
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Najpierw trzeba zdobyć "perfekcję" techniczną aby pisać oprogramowanie na miarę.

Myślę, że na pewno jest to krok w przód, a także wartość dodana!
Także jeśli macie możliwość, czas i pieniądze na tego typu naukę - czemu nie, z mojej strony życzę powodzenia i wytrwałości, a przede wszystkim zapału!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 955 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Moziu Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,120 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2021 w Offtop przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 29,424 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...