• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nie odnaleziony DNS po przeniesieniu strony na inny hosting

Object Storage Arubacloud
0 głosów
548 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kamila Użytkownik (680 p.)
Cześć,

Przeniosłam ostatnio domenę z OVH na Hostinghouse. Wszystko poszło sprawnie, ale...

Kiedy próbuję wejść na moją stronkę z kompuera, pojawia się komunikat o problemem z odnalezieniem DNS. (W telefonie ładuje się bez problemu).

Wpisałam więc adresy DNS, które otrzymałam od hostinghouse wraz z innymi informacjami o koncie. Po tej zmianie moja stronka zaczęła się ładować bez problemu na komputerze, ale za to cała reszta interetu nie może odnaleźć DNS - działa tylko moja strona.

Przywróciłam automatyczne wykrywanie DNS i znów - moja strona nie działa, poza tym internety działają.

Hostinghouse napisał mi ze problem jest u mnie i nie mogą mi pomóc.

Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie ?

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Wpisałam więc adresy DNS, które otrzymałam od hostinghouse wraz z innymi informacjami o koncie. Po tej zmianie moja stronka zaczęła się ładować bez problemu na komputerze, ale za to cała reszta interetu nie może odnaleźć DNS - działa tylko moja strona. 

Czyli mam rozumieć, że w konfiguracji sieci na swoim komputerze wpisałaś DNSy które otrzymałaś od usługodawcy hostingu? No to nie ma się dziwić, że nic innego nie działa.

Całość jest bardzo prosta. Twój komputer nic do tego nie ma, nie powinnaś niczego na nim zmieniać. W konfiguracji domeny wpisujesz adresy DNS podane przez usługodawcę hostingu. Zmiana powinna być wykonana od razu i widoczna np. w rejestrze whois domeny, ale sama propagacja (tak aby inne serwery załapały zmianę) może potrwać do 24 godzin, niektórzy podają nawet że do 48. Przeważnie wszystko zaczyna działać znacznie szybciej, no ale trzeba być przygotowanym na to, że będzie trzeba trochę poczekać.

komentarz 9 listopada 2016 przez Kamila Użytkownik (680 p.)
hm.. no to jeszcze poczekam.

Dziwi mnie tylko ze na telefonach wszystko działa.....problem jest dopiero przy próbie załadowania strony na komputerze
komentarz 9 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Różne serwery mogą załapać zmianę w różnym czasie, dlatego tyle to trwa.

Jaki czas temu dokonałaś zmiany w konfiguracji domeny? Zmiana jest widoczna np. we whois? (chociaż pewne tak skoro na telefonie działa)
komentarz 9 listopada 2016 przez Kamila Użytkownik (680 p.)
1-2 dni temu. Zmian dokonywał pracownik Hosting house. Przysłał tylko maila z informacją, że DNS jest już zmieniony.

Poczekam jeszcze, jak jutro dalej nie bedzie działało, będę szukać dalej.
komentarz 9 listopada 2016 przez Kamila Użytkownik (680 p.)
na WHOIS widać ze mam właściwe adresy.
komentarz 9 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No to trochę już minęło, ale teoretycznie niektórzy podają maksymalnie nawet te 48 godzin.

Możesz sprawdzić tak poglądowo np. tutaj https://www.whatsmydns.net/#NS jakie adresy są widoczne z poszczególnych serwerów.
komentarz 9 listopada 2016 przez Kamila Użytkownik (680 p.)
edycja 9 listopada 2016 przez Kamila
ok, dzieki :)

rozumiem ze rząd czerwonych krzyżyków z góry na dół oznacza, że nigdzie nie jest widoczna stronka...:/

Jedynie jak zaznacze w dropdown opcję "A" pojawiają się zielone ptaszki

tak pomyslalam, ze moze adres strony coś pomoże..

www.kamilapawlik.pl
komentarz 9 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wpisz nazwę domeny bez www o tak: https://www.whatsmydns.net/#NS/kamilapawlik.pl

Jak można dostrzec na większości jest widoczna, ale nie na wszystkich (albo chociaż prawie wszystkich), podejrzewałbym, że dlatego jeszcze nie działa. U mnie np. wygląda to tak: https://www.whatsmydns.net/#NS/waluk.pl Poza tym czy jesteś pewna, że zmiana została wykonana 1-2 dni temu? W rejestrze whois widać "ostatnia modyfikacja: 2016.11.09 20:28:46" a to jest dzisiaj, zaledwie dwie godziny temu. Być może była to jakaś inna modyfikacja, ale dopytuję bo nigdy nie zdarzyło mi się czekać 2 dni na propagację, chociaż też faktem jest, że wiele razy DNSów nie zmieniałem.

Mogę jeszcze powiedzieć że u mnie również Twoja strona nie działa - operator Orange (zarówno łącze stacjonarne Neostrada jak i komórkowe).
komentarz 10 listopada 2016 przez Kamila Użytkownik (680 p.)
edycja 10 listopada 2016 przez Kamila
tak, jestem pewna. Widziałam tę adnotację dotyczącą ostatniej zmiany, ale domyślam się ze jeszcze coś może dla pewności poprawił pracownik hostinghouse. Prowadziłam z nim wczoraj korespondencję do poznego wieczora.

u mnie strona ciągle niewidoczna :( i musi to być problem ustawień sieci w domu, bo na innych WI-Fi strona się ładuje...
komentarz 10 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
U mnie również strona nadal nie działa. Na innych Wi-Fi tzn. na innych urządzeniach podłączonych do tego samego Wi-Fi czy zupełnie innych sieciach? Jeśli zupełnie inne sieci to teoretycznie może tak być, jeśli w jednej sieci to dziwne.
komentarz 10 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Z ciekawości zerknąłem teraz i u mnie już Twoja strona działa, chyba więc jednak potrzebny był czas, aby wszędzie załapało ;)
0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2016 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
Odczekaj do 48h zanim odświeżą się DNSy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,063 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,609 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...