• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java Apache POI

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,302 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2016 w Java przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Mam problem z wczytaniem pliku exela za pomocą apache poi. Orientuję się ktoś w temacie może i zna jakieś dobre źródło informacji ? Przekopałem już sporo stron w google i stackoverflow ale niestety nie udało mi sie uzyskać odpowiedzi. Jakaś sugestia? Wskazówka ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 listopada 2016 przez greg703 Obywatel (1,380 p.)
wybrane 12 listopada 2016 przez shadou102
 
Najlepsza

Witam,

szkoda że nie opisałeś konkretniej jaki problem pojawia się przy wczytywaniu np. jaki dostajesz wyjątek. Postaram się odpowiedzieć jak to po prostu zrobić. Przede wszystkim musimy wiedzieć jakie rozszerzenie ma nasz plik jeżeli są to nowsze pliki excel-a będzie to prawdopodobnie ".xlsx" na takim również testowałem wczytywanie. Aby wczytać taki plik należy skorzystać z klasy XSSFWorkbook gdyby to był starszy typ należałoby skorzystać z HSSFWorkbook. Poniżej przedstawiam kod otwierajacy pliczek excel-a i wczytujacy z pierwszej zakładki wszystkie dane(łącznie z pustymi komórkami)

 

public static void main(String[] args) throws IOException {
        ExcelReader excelReader = new ExcelReader();
        XSSFWorkbook sheets = readFile("C:\\Sciezka_do_pliku\\plik.xlsx");
        for (Row cells : sheets.getSheetAt(0)) {
            for (Cell cell : cells) {
                System.out.println(cell.getStringCellValue());
            }
        }
        System.out.println(sheets);
    }

    public static XSSFWorkbook readFile(String filename) throws IOException {
        try (FileInputStream fis = new FileInputStream(filename)) {
            return new XSSFWorkbook(fis);
        }
    }

Wykorzystana wersja apache POI

<dependency>
    <groupId>org.apache.poi</groupId>
    <artifactId>poi-ooxml</artifactId>
    <version>3.9</version>
</dependency>

Mam nadzieję że pomogłem, a jeżeli problem nie dotyczył samego sposobu wczytywania. Prośba o sprecyzowanie.

Pozdrawiam

 

komentarz 12 listopada 2016 przez greg703 Obywatel (1,380 p.)
Musiałeś gdzieś zrobić jakiś czeski błąd ;) Daj znać jak znajdziesz ewentualnie możesz mi podesłać to mogę jeszcze prześledzić.

Pozdrawiam
komentarz 12 listopada 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Dzięki wielkie za pomoc i poświęcony czas.

Siedziałem nad tym już 2 dni i już powoli traciłem nadzieję. Ale szczerze to jest moja druga apka z javy w życiu. Eclipse też potężna maszyna. Raczej korzystałem z mniejszych maszyn :P no i ostatnio dużo w pythonie robiłem :P
komentarz 12 listopada 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Teraz będe pisał swoją apke jak ta już działa :)
komentarz 12 listopada 2016 przez greg703 Obywatel (1,380 p.)

To powiem Ci że bardzo ambitnie zacząłeś bo jak na drugą aplikacje to coś trudnego próbujesz zrobić skoro tam będzie upload i przekształcanie plików excelowych. Pozwolę sobie jeszcze wtrącić że warto wziąć pod uwagę IntelliJ Idea jako IDE szczególnie w wersjach ultimate którą można przetestować przez 30 dni. Polecam również stronkę tego pana 

http://www.mkyong.com/

Ma dużo bardzo prostych tutoriali jak coś pokonfigurować (często w eclipsie) jak połączyć kilka różnych technologii związanych z javą. Na pewno wiele może pomóc na początku drogi. Życzę powodzenia

komentarz 12 listopada 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
projekt ambitny nawet bardziej bo ma jeszcze inne funkcjonalności. Exela muszę spróbować zapisać do bazy :) no cóż ale nauczyłem się przez dwa dni więcej niż kiedyś w szkole przez 3 miesiące.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w Java przez Pablo93 Użytkownik (800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 95 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2022 w Java przez manager96 Bywalec (2,050 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...