• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zmienna jako tablica angular js

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
613 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2016 w JavaScript przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
zamknięte 10 listopada 2016 przez WojciechJot
var arrayOfId[] = $scope.rep.Selected.id;

Mam tutaj taki kodzik i zastanawiam sie czy te "$....Selected.id" wrzuci mi kazda wartosc do nastepnej tablicy? ( bo w selected id jest okolo 100 roznych id)

komentarz zamknięcia: solved
komentarz 9 listopada 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
var arrayOfId[]

Nie ma czegoś takiego w JS. Albo tworzysz pustą tablicę, czyli var arrayOfId = [];

albo możesz zmienić referencje z innej tablicy, na tą tablicę; albo po znaku = zwrócić z jakieś funkcji/metody przetworzoną tablicę.

Nie do końca wiem, co chcesz uzyskać. Chcesz robić tablicę składającą się z jakichś ID? Jeśli tak, to - jeśli dobrze rozumiem - $scope.rep.Selected.id zawiera pojedynczą wartość (wspomniane ID). Tablice tworzy się po to, aby zebrać tam wiele wartości, zatem chcąc zebrać wiele ID musisz zrobić pętle po polach zmiennej $scope.rep i stamtąd np. za pomocą metody .push() upychać kolejne ID do tablicy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2016 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)

Możesz dać 

console.log($scope.rep.Selected.id);

i zobaczysz co pokaże się w konsoli. Poza tym, masz też dokumentację Angulara.

Nauczmy się samemu radzić sobie z problemami. :)

komentarz 9 listopada 2016 przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Wiem znam to ale nie mam gotowego kodu jeszcze i nie da rady tak tego sprawdzic, mimo ze wrzucam to nic nie ma w konsoli
komentarz 9 listopada 2016 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
a dokumentacja? Z angularem nie miałem do czynienia, ale domyślam się, że w przypadku wielu wartości zwróci tablicę.
0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)

Według mnie taki zapis w ogólnie nie przejdzie i kod JS się po prostu sypnie. Jeżeli chcesz każdą kolejną wartość wrzucać do jakiejś tablicy to należy zrobić jakąś fajną pętelkę i wrzucać to do tejże tablicy za pomocą .push() np.:

arrayOfId.push($scope.rep.Selected.id);

Ale takie coś też tylko zadziała w przypadku gdy $scope.rep.Selected.id posiada pojedynczą wartość.
Jeżeli to co jest w $scope.rep.Selected jest tablicą z jakimiś ID to w ogóle nie widzę sensu przypisywania tego do kolejnej tablicy. Ogólnie nie wiem za bardzo co chcesz osiągnąć i można tylko gdybać.

komentarz 9 listopada 2016 przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)

Chce zrobic requesta, ktory wysyla za kazdym razem id pod dany adres

http://localhost:3000/users/" +arrayOfId[]    <-- Jak tutaj wsadze cala zmienna z zawartoscia to wrzuci mi do linku wszystko i nie poleci. A chce za pomoca petli pojedynczo requesty wysylac.

komentarz 10 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)

No to po prostu iterujesz po tej tablicy z tymi ID i w każdej iteracji wysyłasz kolejnego requesta z podanym ID.

for id in arrayOfId
  $http.get("http://localhost:3000/users/"+id);

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 339 wizyt
pytanie zadane 11 października 2018 w C i C++ przez ola123 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 315 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 212 wizyt

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,827 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...