• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poradnik ABC web developera

+13 głosów
433 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w Nasze poradniki przez użytkownika jj Nowicjusz (220 punkty)

Witam,

chciałbym podzielić się z poradnikiem mojego autorstwa: https://f4wst53dd.gitbooks.io/abc/content/

Jest oparty na moich doświadczeniach, oraz przemyśleniach. Być może komuś się on może przydać, żeby mieć sugestię na jakich elementach, technologiach warto skupić się w pierwszej kolejności. Niektóre rozdziały mogą być przydatne także dla nie-web developerów.

Zawiera on m.in.:

- listę przydatnych/wymaganych umiejętności technicznych i nietechnicznych
- co powinien zawierać projekt na rekrutację
- jak pisać cv, jak wygląda proces rekrutacji
- jak wygląda praca w metodyce SCRUM
- na jakim sprzęcie pracować
- gdzie szukać wiedzy/newsów z branży IT
- słowniczek najważniejszych pojęć z programowania/web devlopmentu

Nie jest on jeszcze ukończony, zatem poproszę o opinie, uwagi itp. :)

komentarz 9 listopada 2016 przez użytkownika Boshi Szeryf (77,220 punkty)
Ciekawy projekt. Swoje przemyślenia opierasz o doświadczenie? chociażby metodyka SCRUM?
komentarz 9 listopada 2016 przez użytkownika jpacanowski Maniak (68,620 punkty)

Po defekacji użyj szczotki do muszli klozetowej, żeby nie zostawić po sobie śladów.

?

komentarz 10 listopada 2016 przez użytkownika jj Nowicjusz (220 punkty)
Tak, tak jak napisałem we wstępie treść jest oparta (głównie) na moich doświadczeniach (myślę, że w ~80-90%), a reszta jest z innych źródeł, lub wynikiem przemyśleń (tnz. opisuję zagadnienia tak, jakbym ja je miał zrobić). Rozdział o SCRUM jest napisany w oparciu o to, jak wyglądał on u mnie w pracy. Chociaż może on w każdej firmie wyglądać inaczej, i w dodatku nawet całkowity nowicjusz w SCRUM szybko powinien się nauczyć pracy w tej metodyce. Zatem ten rozdział można potraktować jako zarys tego, czego można spodziewać się w 1 pracy, niż coś co trzeba opanować przed podjęciem pracy :)
komentarz 10 listopada 2016 przez użytkownika jj Nowicjusz (220 punkty)
Co do defekacji, to scenariusz jest prawdopodobnie następujący: Osoba robi swoje, spłukuje wodę i tyle. Tymczasem woda nie zawsze wszystko wypłucze, i resztki kału w muszli straszą następnego użytkownika :/ Lub może delikwent używa szczotki, ale niedokładnie...

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2016 przez użytkownika KamilloPL Gaduła (3,310 punkty)
2
komentarz 9 listopada 2016 przez użytkownika Bantu Nałogowiec (28,500 punkty)
Autor pisał, że to jeszcze nie jest dokończone, więc pewnie dlatego pusta strona.
0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2016 przez użytkownika mbabane Pasjonat (19,560 punkty)

chetnie poczytam

czy dal bys rade zrobic ciemne tlo i stosowny do tla kolor tekstu (wiem ze moge zrobic to sam, ale nie kazdy ma czas na taka zabawe, a na pewno by bylo pomocne)

komentarz 9 listopada 2016 przez użytkownika radek024 Nałogowiec (47,160 punkty)

Możesz zrobić to za pomocą ustawień na witrynie.

komentarz 9 listopada 2016 przez użytkownika mbabane Pasjonat (19,560 punkty)
dzieki

Podobne pytania

+8 głosów
2 odpowiedzi 1,121 wizyt
+14 głosów
11 odpowiedzi 916 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2016 w Nasze projekty przez użytkownika cute kouhai Początkujący (340 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 641 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w HTML i CSS przez użytkownika agipacz Nowicjusz (130 punkty)
...