• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uniwersytet Śląski w Sosnowcu czy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach?

0 głosów
831 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Aktualnie jestem w ostatniej klasie technikum informatycznego. Za niedługi czas czeka mnie wybór studiów. Na Uniwersytecie Ekonomicznym istnieje kierunek o nazwie gry i aplikacje mobilne, a na Uniwersytecie Śląskim kierunek informatyka ze specjalizacją programista gier komputerowych. Właśnie w tym kierunku chciałbym dalej iść, w kierunku programowania, najlepiej gier, a te kierunki wydają się dla mnie odpowiednimi. Chciałbym wiedzieć co będzie lepszym wyborem, UE czy UŚ? Gdzie jest lepszy poziom? Co się bardziej opłaca? Czy warto? Może akurat ktoś z was wie coś o tych uczelniach, może sami tam studiujecie/studiowaliście? Proszę o pomoc i rady.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,820 p.)
Polecam ci przejrzeć plan wykładów na obu tych kierunkach, może to nieco rozjaśni ci drogę.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,820 p.)
Ale ogólnie jeżeli masz taką możliwość to radzę ci wybrać zwykła informatykę na jakiejś dobrej uczelni, a nie wybieranie studiów po samej nazwie. Obawiam się że o tworzeniu gier wiele się tam nie nauczysz.
komentarz 7 listopada 2016 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Źle przeczytałem. Na obu uniwersytetach kierunek to zwykła informatyka. Tylko specjalność to programowanie gier. Może się mylę, ale specjalność jest chyba mniej ważna od głównego kierunku. Jeszcze nie wiem jak to do końca wszystko działa. Masz rację, o tworzeniu gier pewnie się dużo nie dowiem. Dlatego najlepiej byłoby, gdybym poznał opinie kogoś kto tam studiował. Jeśli miałbym możliwość iść na jakąś lepszą uczelnię to celowałbym w Kraków lub Gliwice (słyszałem, że warto), ale niestety pierwsza rzecz to matura - myślę, że perfekcyjnie jej nie zdam, a druga sprawa to dojazdy. Z tego powodu rozpatruję UE i UŚ.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,820 p.)
Życzę ci dużo powodzenia i jak tylko możesz wybierz najlepszą z możliwych uczelni, pamiętaj również że najwięcej nauczysz się w domu jeżeli tylko wystarczająco się zaangażujesz w jakiś własny projekt.
komentarz 7 listopada 2016 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Tak wiem, wiem. Tylko własna, ciężka praca. W każdym razie dzięki, a ja czekam, może ktoś jeszcze się odezwie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,130 p.)
Jestem na UE Katowice - Informatyka ze specjalizacją Tworzenie gier i aplikacji mobilnych i serdecznie Ci odradzam uciekaj z UE.
komentarz 4 lipca 2017 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za odpowiedź, nawet po takim czasie. Byłem tam na UE na dniach otwartych, rozmawiałem z jednym studentem i zachwalał bardzo informatykę. Mógłbyś opisać co tam jest dla Ciebie takiego złego? Więcej ekonomii, niż informatyki? Brak inżyniera? Źli wykładowcy? W sumie też mi się już coraz mniej tam podoba.

Ogólnie chcę studiować zaocznie i chyba zawalczę o AGH, bo wszyscy polecają, ale pełną opinię o UE nadal warto znać.

Tak poza tym AGH myślę jeszcze nad politechniką w krakowie. Gdyby ktoś wiedział co lepsze, AGH czy PK to proszę o odpowiedź. Chodzi oczywiście o studia zaoczne.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,987 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 432 wizyt
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

64,981 zapytań

111,459 odpowiedzi

234,641 komentarzy

46,802 pasjonatów

Przeglądających: 191
Pasjonatów: 2 Gości: 189

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...