• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uniwersytet Śląski w Sosnowcu czy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach?

0 głosów
872 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Aktualnie jestem w ostatniej klasie technikum informatycznego. Za niedługi czas czeka mnie wybór studiów. Na Uniwersytecie Ekonomicznym istnieje kierunek o nazwie gry i aplikacje mobilne, a na Uniwersytecie Śląskim kierunek informatyka ze specjalizacją programista gier komputerowych. Właśnie w tym kierunku chciałbym dalej iść, w kierunku programowania, najlepiej gier, a te kierunki wydają się dla mnie odpowiednimi. Chciałbym wiedzieć co będzie lepszym wyborem, UE czy UŚ? Gdzie jest lepszy poziom? Co się bardziej opłaca? Czy warto? Może akurat ktoś z was wie coś o tych uczelniach, może sami tam studiujecie/studiowaliście? Proszę o pomoc i rady.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,800 p.)
Polecam ci przejrzeć plan wykładów na obu tych kierunkach, może to nieco rozjaśni ci drogę.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,800 p.)
Ale ogólnie jeżeli masz taką możliwość to radzę ci wybrać zwykła informatykę na jakiejś dobrej uczelni, a nie wybieranie studiów po samej nazwie. Obawiam się że o tworzeniu gier wiele się tam nie nauczysz.
komentarz 7 listopada 2016 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Źle przeczytałem. Na obu uniwersytetach kierunek to zwykła informatyka. Tylko specjalność to programowanie gier. Może się mylę, ale specjalność jest chyba mniej ważna od głównego kierunku. Jeszcze nie wiem jak to do końca wszystko działa. Masz rację, o tworzeniu gier pewnie się dużo nie dowiem. Dlatego najlepiej byłoby, gdybym poznał opinie kogoś kto tam studiował. Jeśli miałbym możliwość iść na jakąś lepszą uczelnię to celowałbym w Kraków lub Gliwice (słyszałem, że warto), ale niestety pierwsza rzecz to matura - myślę, że perfekcyjnie jej nie zdam, a druga sprawa to dojazdy. Z tego powodu rozpatruję UE i UŚ.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,800 p.)
Życzę ci dużo powodzenia i jak tylko możesz wybierz najlepszą z możliwych uczelni, pamiętaj również że najwięcej nauczysz się w domu jeżeli tylko wystarczająco się zaangażujesz w jakiś własny projekt.
komentarz 7 listopada 2016 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Tak wiem, wiem. Tylko własna, ciężka praca. W każdym razie dzięki, a ja czekam, może ktoś jeszcze się odezwie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,150 p.)
Jestem na UE Katowice - Informatyka ze specjalizacją Tworzenie gier i aplikacji mobilnych i serdecznie Ci odradzam uciekaj z UE.
komentarz 4 lipca 2017 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za odpowiedź, nawet po takim czasie. Byłem tam na UE na dniach otwartych, rozmawiałem z jednym studentem i zachwalał bardzo informatykę. Mógłbyś opisać co tam jest dla Ciebie takiego złego? Więcej ekonomii, niż informatyki? Brak inżyniera? Źli wykładowcy? W sumie też mi się już coraz mniej tam podoba.

Ogólnie chcę studiować zaocznie i chyba zawalczę o AGH, bo wszyscy polecają, ale pełną opinię o UE nadal warto znać.

Tak poza tym AGH myślę jeszcze nad politechniką w krakowie. Gdyby ktoś wiedział co lepsze, AGH czy PK to proszę o odpowiedź. Chodzi oczywiście o studia zaoczne.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,229 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 449 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

66,364 zapytań

113,102 odpowiedzi

239,387 komentarzy

46,621 pasjonatów

Przeglądających: 316
Pasjonatów: 14 Gości: 302

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...