• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie o upgrade karty graficznej (stary komputer)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
210 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Witam,

Wstęp:
Główny komputer na którym pracuję to MacBook Pro. Mam jednak od niedawna złożony stary komputer: Pentium III 800 MHz oraz karta graficzna 3dfx Voodoo 3 2000 32MB AGP specjalnie do gry Half-Life 2 oraz nowszej gry Black Mesa. Ogólnie ja nie gram w gry, więc inne nowsze gry mnie nie interesują. Naszło mnie po prostu po latach na Half-Life 2. Gra chodzi bardzo płynnie na wysokich detalach, lecz chciałbym wyciągnąć więcej jeśli to możliwe z tej gry. I mam związane z tym kilka pytań:

1) Czy znacie może najszybszą, albo najbardziej znaną kartę graficzną pod AGP 2x ? Jak wspomniałem wcześniej, obecnie mam 3dfx Voodoo 3 2000 32MB AGP.

2) Co myślicie o GeForce 4 MX440 albo o GeForce 2 MX ? Czy któraś będzie działać?

3) System operacyjny to Windows XP, a więc wersja DirectX to 9.0c. Czy jeśli zainstaluję DirectX 10 to cokolwiek to zmieni? Czy będzie miało to wpływ na lepszą wydajność w grze czy grafice?

Pytacie pewnie czemu nie postawić sobie Windowsa na wirtualnej maszynie na Maku? Próbowałem. Windows XP mi się ładuje w 3 sekundy, ale już Half-Life 2 mi cieło przy dokładnie tych samych ustawionych detalach na których gra mi chodzi płynnie na Pentium III. A w MacBooku mam Core i5 + 8 GB DDR3 pamięci RAM. Z tego co wiem, obsługa grafiki 3D w VirtualBox jest eksperymentalna. No i po raz pierwszy w życiu wtedy usłyszałem do tego kręcący się wentylator w Maku, co jest niezwykłą rzadkością, a do tego ten irytujący hałas. Po drugie, lepiej mi się gra na stacjonarnym komputerze, no i na większym monitorze LCD.

Dzięki za odpowiedzi.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
wybrane 7 listopada 2016 przez jpacanowski
 
Najlepsza
Po co Virtual Boxy, Half Life 2 na Steam ma wsparcie dla Maca. Kup sobie klucz na allegro i wyjdzie Cie taniej niż ta karta :)
komentarz 7 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
A co zrobić żeby można było grać w Half-Life 2 na Maku? Wystarczy tylko kupić klucz do Steam'a i potem można tą grę ściągnąć ze Steam'a ? Mógłbyś podać jakiś link do przykładowej aukcji na Allegro? Nie jestem przekonany, bo mój net LTE z T-Mobile jest szybki, ale zrywa się połączenie gdy ściągam większe pliki.
1
komentarz 7 listopada 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Zakładasz konto Steam, kupujesz sobię grę np o tutaj

http://allegro.pl/half-life-2-pl-klucz-steam-auto-24-7-i6589470736.html

aktywujesz produkt na swoim koncie, pobierasz i grasz

Jak jesteś cierpliwy to radzę poczekać na STEAM SALE, podobno ma być 25 listopada i wtedy można dorwać za 2 euro takie tytuły. :)
komentarz 7 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Dzięki za pomoc. Ze Steam'em nie miałem nigdy nic do czynienia, więc wybacz mi za moje pytania ;)
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2016 przez niezalogowany
Nie opłaca się już ulepszać tego komputera. Pomyśl o innym, nowym.
komentarz 18 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie pytałem się czy warto kupić nowy, tylko jaką najlepszą kartę graficzną mogę do tego komputera włożyć. Nikt nie odpowiedział. Interesują mnie tylko gry Half-Life Source, Half-Life 2, Black Mesa, Quake III: Arena i Counter Strike Source. I te gry chodzą mi bardzo płynnie na pełnych detalach, lecz pomyślałem o upgradzie tego komputera. Nie muszę składać lepszego komputera, bo pisałem, że mam MacBooka Pro jako drugi komputer. Po drugie, lepiej mi się gra w drugim pokoju na komputerze stacjonarnym z większym monitorem LCD. Ok, kartę Voodoo 3 AGP sobie zostawiłem, tylko wymieniłem pastę termoprzewodzącą na nową i kupiłem dwie kostki pamięci Kingstona po 1GB. Pamięć mnie na Allegro kosztowała 20 zł plus przesyłka - czyli żaden wydatek. A ten komputer dla mnie dużo znaczy. Dysk mam WD Black, więc wszystko śmiga. Będę chciał pograć w nowsze gry, to sobie złożę jakiś z Core i5 / i7, pamięć DDR3, dysk SSD. Ale nie będę chciał, bo późniejsze gry mnie nie interesują ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez Kaduq Użytkownik (780 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...