• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

#challenge Stwórz drzewko Pitagorasa.

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
901 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez mgpl Obywatel (1,430 p.)
edycja 3 lutego 2016 przez mgpl

Wyzwanie polega na napisaniu programu, który rysuje drzewko Pitagorasa zbudowane z kwadratów.

Proponuję stworzyć to w JavaScripcie z wykorzystaniem elementu <canvas>.

Dzięki temu wyzwaniu nauczysz się korzystać z rekurencji i zgłębisz wiedzę na temat rysowania na płótnie w HTML5.

Pomocne materiały dla tych, którzy wykorzystają JavaScript:

Wprowadzenie do fraktali (trójkąt Sierpińskiego, krzywa Kocha) Przykładowe wykorzystanie rekurencji (odcinek na temat rekurencji stworzył też Mirosław Zelent >klik<).

Kurs HTML5 Canvas

Mam nadzieję, że znajdzie się kilku śmiałych mocarzy :) Jeśli ktoś się podejmie i stworzy program to byłoby fajnie gdyby umieścił link  w poście.

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Spróbuję coś takiego skodzić, choć nie ukrywam, nigdy nie kodziłem niczego graficznego (only konsola) i może być troche trudno. Ale przy okazji może podszkolę trochę matmę. Co do tematu to nie ukrywam - dobry challenge.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Będe tu po kolei pisał do czego mi sie udało dojść a więc:

Rozważmy odcinek o długości x. Zbudujmy na tym odcinku kwadrat po jednej stronie. Następnie rozważmy trójkąt prostokątny którego suma kwadratów długości przyprostokątnych jest równa kwadratowi długości x. Niech to będzie konkretny trójkąt pitagorejski o stosunku boków x:y:z 5:12:13. W takiej sytuacji generujemy na podstawie długości z boki x i y. Każdy x i y wygenerowany po narysowaniu pustego trójkąta staje się z. Rysuje się na nim kwadrat a następnie na kwadracie rysuje pusty trójkąt z wygenerowanymi x i y z aktualnego z. Sytuacja wykonuje się rekurencyjnie do pewnego limitu ustalonego przez nas. Teraz tylko zakodować (problem łatwy, ale ja nidy nie pisałem niczego graficznego a tym bardziej nie znam nawet JavaScript )

komentarz 6 kwietnia 2015 przez mgpl Obywatel (1,430 p.)
Ja zrobiłem tak, że można podać kąt (0-90). Zadanie nie jest trudne, bo nie o to tutaj chodzi. ;) Jestem ciekaw jak Ci pójdzie.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez mgpl Obywatel (1,430 p.)

http://jsbin.com/galeja/ - oto co udało mi się zrobić.

komentarz 17 kwietnia 2015 przez antekskocz Początkujący (420 p.)
Dobra robota ;D

Podobne pytania

+4 głosów
3 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2016 w Nasze projekty przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
+115 głosów
40 odpowiedzi 11,922 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 25 września 2022 w Nasze projekty przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...