• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows server + sql konfiguracja oraz materiały do nauki w domu.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
499 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Szybkie pytanie. Dostałem prace muszę szybko przyswoić wiedzę z sieci, w sumie to musze postawić w domu małe laboratorium gdzie będę mógł sobie testować (windows server 2012r2, + sql server + dwa komputery klienckie). Mam modem, 2 routery, 2 kompy i lapka. Żaden komputer nie ma dwóch kart sieciowych. Nie będę pracował jako admin, tylko będę na razie pisał skrypty w sql i pomagał na helpdesku. Potrzebne mi są materiały jak skonfigurować routery, modem tak abym mógł przyłączać komputery do domeny i nimi zarządzać. SQL znam, ale nigdy nie miałem styczności z SQL Serverem. Chcę być programistą, ale skoro proponują mi taką prace, to chyba lepiej taka  związana z IT, niż ta którą mam obecnie, zupełnie nie związana z informatyką.

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. Musze to ogarnąć do 1 grudnia inaczej będzie kompromitacja, że nie umiem tymi adresami ip się posługiwać i konfigurować urządzeń w sieci. W sumie to potrzebuję najbardziej materiałów jak skonfigurować routery, switche, karty sieciowe, aby to działało w sieci. Jakoś prędzej nie miałem z tym styczności i teraz jest problem.
komentarz 14 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

ale skoro proponują mi taką prace, to chyba lepiej taka  związana z IT, niż ta którą mam obecnie, zupełnie nie związana z informatyką.

Lepiej taka na której się znasz...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2016 przez nanok Obywatel (1,020 p.)
Cześć,

Ja bym na Twoim miejscu poogladal kanal pasjainformatyki na YT np.: https://www.youtube.com/watch?v=WxH9YNAfAao

PZDR
komentarz 18 listopada 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Dzięki za pomoc, ale aż tak źle to nie jest.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 465 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 355 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Alb3rc1u Nowicjusz (140 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...